Łabowa: Strażacy ponad dwie godziny gasili pożar stolarni! [ZDJĘCIA]

W niedzielę (12 sierpnia) ok. godz. 2:13 w miejscowości Łabowa doszło do pożaru stolarni. Działania ratowniczo-gaśnicze na miejscu zdarzenia trwały w sumie ponad dwie godziny.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 3-letnie dziecko zatrzaśnięte w samochodzie na 30-stopniowym upale! Służby w akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była przestrzeń wewnętrzna metalowej konstrukcji na wysokości ok. czterech metrów, w której znajdowały się cztery silosy wypełnione trocinami. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu zasilania instalacji elektrycznej oraz podaniu prądów wody poprzez prowadzenie działań w natarciu i obronie. Wykonano zasilenia w wodę z pobliskiej rzeki oraz oświetlono teren zdarzenia. Wykonano prace rozbiórkowe elementów metalowej konstrukcji wraz z poszyciem. Wygaszono piec przyległej suszarni oraz monitorowano temperaturę wewnątrz konstrukcji silosów i przyległej suszarni przy użyciu kamery termowizyjnej. Dwa silosy opróżniono z trocin w celu ugaszenia zarzewi ognia. Ratownicy pracowali rotacyjne w aparatach powietrznych – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Łabowej zadysponowane zostały zastępy z: JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Łabowa, Nowa Wieś oraz Łosie. Czynności trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
działaniaKrynica-ZdrójŁabowaŁosieNowa Wieśpożarstolarniastrażacysuszarniazastępy
Comments (0)
Add Comment