Gmina Łącko: Pięcioro dzieci i dwoje dorosłych w szpitalu po zderzeniu busa z samochodem! [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (1 kwietnia) ok. godz. 15:30 na pograniczu Łącka i Maszkowic doszło do zderzenia busa przewożącego dzieci z samochodem osobowym. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego siedem osób zostało poszkodowanych i przewiezionych do szpitali.

 

Czytaj również: Gmina Łącko: Samochód wpadł w przepaść! Mężczyzna nie żyje [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia busa, którym podróżowało około 13 dzieci (w wieku 4-6 lat) oraz 3 osoby dorosłe (w tym kierowca) i samochodu osobowego, którym podróżowało 2 osoby. Pas jezdni w kierunku Zabrzeży został zablokowany. Samochód osobowy po zderzeniu z busem wjechał w wiatę przystanku autobusowego, uszkadzając ją całkowicie. Wszystkie osoby, które podróżowały pojazdami oraz dzieci znajdowały się w bezpiecznym miejscu, pod opieką wychowawczyń – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu klem od akumulatorów w pojazdach i kierowaniu wahadłowo ruchem drogowym. Ustalono też, że przed zderzeniem z samochodem osobowym, busem podróżowało dwadzieścioro dzieci, czworo z nich wysiadło kilkaset metrów przed zdarzeniem. W momencie zdarzenia w busie znajdowało się szesnaścioro dzieci, kierowca i dwie wychowawczynie. Dwoje dzieci zostało odebrane przez rodziców, którzy pojawili się na miejscu przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu pozostawało czternaścioro dzieci, z czego pięcioro znajdowało się w karetce Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni przekazali strażakom, że na miejsce dojadą kolejne karetki, a kilkoro dzieci zostanie zabranych do szpitala. Na miejsce przybyło łącznie pięć karetek Pogotowia Ratunkowego. Poszczególne karetki zabrały łącznie do szpitali w Nowym Sączu oraz w Limanowej pięcioro dzieci (z rodzicem) oraz dwie wychowawczynie.

– Pojazd marki Audi A4 wyciągnięto spod wiaty przystanku przy użyciu wyciągarki samochodowej, natomiast wiatę przemieszczono na ziemię oraz zabezpieczono taśmą ostrzegawczą. Bus marki VW Crafter za zgodą Policji opuścił miejsce zdarzenia, samochód Audi A4 pozostał w oczekiwaniu na Pomoc Drogową oraz patrol Policji – dodał Marszałek.

Do działań na pograniczu Łącka i Maszkowic zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko oraz OSP Maszkowice. Czynności prowadzone przez strażaków trwały prawie trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
busdoroślidzieciŁąckoMaszkowiceposzkodowanisamochód
Comments (0)
Add Comment