Muszyna: Pociąg uderzył w samochód! Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

W sobotę (2 marca) ok. godz. 12:06 przy ul. Grunwaldzkiej w Muszynie, na przejeździe kolejowym pociąg pasażerski jadący w kierunku Krynicy-Zdroju uderzył w lewą przednią część samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

 

Czytaj również: Brzezna: Jeden z kierowców w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na przejeździe kolejowym pociąg jadący w kierunku Krynicy-Zdroju uderzył w lewą przednią część samochodu osobowego. Samochód osobowy znajdował się na terenie zielonym w okolicy przejazdu kolejowego. Pociąg zatrzymał się około 25 metrów za przejazdem. Ruch na drodze odbywał się bez zakłóceń, a szlak kolejowy był zamknięty. Przeprowadzono wywiad z kierowcą samochodu osobowego, który nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Pociągiem podróżowało 19 pasażerów oraz 3 osoby z obsługi. Nikt nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, przeprowadzeniu wywiadu na temat osób poszkodowanych oraz odłączeniu klem akumulatora. W trakcie działań kierowca samochodu zgłosił dolegliwości. Przybyła na miejsce karetka Pogotowia Ratunkowego po przeprowadzeniu badania ogólnego zabrała poszkodowanego do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Grunwaldzkiej w Muszynie zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna-Folwark. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
kierowcakolejMuszynapasażerskipociągposzkodowanysamochódzderzenie
Comments (0)
Add Comment