Nocny pożar w Naściszowej! 7 zastępów straży i 23 druhów w akcji [Zdjęcia]

O północy 24 stycznia zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Siedlce zadysponowane zostały do działań w Naściszowej (gm. Chełmiec). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte było poddasze, klatka schodowa oraz częściowo przyległe pomieszczenia w jednorodzinnym, murowanym, dwupiętrowym budynku mieszkalnym z nieużytkowym poddaszem.

 

Czytaj również: Mamy 29 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 270 infekcji [Raport 24.01.2022]

 

Ogień widoczny był na zewnątrz. Według obecnych na miejscu sąsiadów budynek nie był zamieszkały. Właściciel obiektu przybył na miejsce w trakcie działań strażaków. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się obiekt najpierw zewnętrznych a później wewnętrznych. Przeszukano poszczególne pomieszczenia jednak nikogo nie odnaleziono. Zadysponowano na miejsce zdarzenia podnośnik hydrauliczny oraz cysternę z wodą – informuje PSP Nowy Sącz.

 

Otwarto wszystkie okna w budynku w celu jego przewietrzenia i oddymienia. Ustawiono przed wejściem do budynku wentylator oddymiający w celu przyspieszenia oddymiania. Systematycznie gaszono pożar na kolejnych kondygnacjach. Przeprowadzeniu wewnątrz budynku prace rozbiórkowe polegające na zerwaniu boazerii stanowiącej obicie klatki schodowej oraz części pomieszczeń. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego podano prąd wody na palące się poddasze. Ze względu na brak stabilności konstrukcji dachowej przeprowadzono prace rozbiórkowe dachu. Systematycznie przelewano drewniane elementy konstrukcji dachowej. Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej wyłożonej płytami OSB podłogi poddasza oraz dogaszono zarzewia ognia. Zabezpieczono podłogę poddasza oraz drewniane skosy poprzez położenie warstwy piany średniej. Działania 7 zastępów i 23 strażaków trwały cztery godziny.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment