Nowa Wieś: Wypadek na DK 75 z udziałem dwójki dzieci

W miejscowości Nowa Wieś (gm. Łabowa) na Drodze Krajowej nr 75 doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe.W pojazdach znajdowało się 7 osób, w tym dwoje dzieci – 3 i 5 lat.
 
 
 – W niedzielę (17 marca) około godziny 15 zastępy  z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zadysponowane zostały do działań na drodze w Nowej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Audi oraz Skoda – informuje komunikat PSP w Nowym Sączu. – W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów znajdował się na poboczu drogi, drugi zajmował jeden pas ruchu drogowego. W samochodach podróżowało łącznie siedem osób, w tym dwójka dzieci w wieku 3 i 5 lat. Poszkodowane zostały trzy osoby dorosłe.

 

W wyniku wypadku doszło do rozlania płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów wstrzymany był w obydwu kierunkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem z akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Osoby poszkodowane przekazano przybyłym załogom karetek Pogotowia. Dokonano neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Kierowano ruchem drogowym wahadłowo. Usunięto  pojazd na pobocze i uprzątnięto rozbite części karoserii. Działania strażaków trwały półtora godziny.  Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie została zabrana do szpitala.
 
Opr. Rafał Kmak
źródło: PSP Nowy Sącz
Komentarze Facebook
DK 75droga krajowa 75Nowa Wieśwypadek
Comments (0)
Add Comment