Nowe fakty w sprawie nietrzeźwego motocyklisty! Bez uprawnień uciekał przed policjantami

Wczoraj informowaliśmy o motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Małej Wsi. Za młodym cyklistą ruszył pościg. Jak się okazuje skrajnie nieodpowiedzialny 19-latek był pod wpływem alkoholu. Żeby tego było mało nie miał uprawnień do prowadzenia skutera oraz z pasażerem podróżowali bez kasków. Dodatkowo pościg, który sprowokowali zagrażał bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia…

Czytaj również: Fatalna seria trwa! 17-letni motocyklista w szpitalu [Zdjęcia]

Wczoraj, tj. 17 maja br. kilkanaście minut po godzinie 9, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy podczas służby w miejscowości Świniarsko zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem, który nie miał kasku ochronnego. Motocyklista wiózł ze sobą pasażera. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, ale ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – m.in. wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, zmuszając pojazdy do zjeżdżania do krawędzi jezdni.

Po około 2-kilometrowym pościgu, w miejscowości Mała Wieś, omijając samochód, który zatrzymał się, by umożliwić przejazd uprzywilejowanemu pojazdowi, kierujący motocyklem stracił panowanie nad nim i wywrócił go. Wówczas został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 19-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz wykazało, że miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Na szczęście ani motocyklista ani pasażer nie doznali żadnych obrażeń i nie korzystali z pomocy medycznej.

Teraz 19-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie – nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli, ale także za wykroczenia drogowe, których się dopuścił podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • Xxx

    Dobrze frajerowi