Nowy Sącz: Strażacy aż dwie godziny gasili pożar pieca w piekarni [ZDJĘCIA]

W niedzielę (30 września) ok. godz. 14:38 na ul. Zdrojowej w Nowym Sączu doszło do pożaru pieca w budynku piekarni. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: W mieszkaniu wybuchł pożar! Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z budynku piekarni wydobywał się dym. Na miejscu obecny był dzierżawca budynku, który przekazał informacje o prawdopodobieństwie przebywania wewnątrz jednego z pracowników. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu oraz gazu oraz wprowadzeniu strażaków do środka budynku w celu jego przeszukania. Po przeszukaniu budynku, nie znaleziono żadnej osoby poszkodowanej. Zlokalizowano źródło pożaru i podano na nie jeden prąd proszku gaśniczego. Następnie wykorzystując drabiny przystawne dotarto na górę pieca i podano jeden prąd wody w natarciu na materiał objęty pożarem, tj. elementy konstrukcyjne pieca. Usunięto nagromadzony materiał palny z górnej części pieca i przelano go wodą. Schłodzono strop i ściany, na które oddziaływała temperatura. Sprawdzono pomieszczenie przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Wykorzystując wentylator oddymiono wszystkie pomieszczenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Zdrojowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie godziny, a bezpośrednia przyczyna pożaru nie została na razie ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
dymdziałaniaNowy SączpiecpiekarniapożarprzyczynastrażacyZdrojowa
Comments (0)
Add Comment