Obława w Nowym Sączu, ścigali imigrantów. W akcji psy tropiące, kolczatka, służby specjalne [Zdjęcia]

Ćwiczenia „Granica 2021” za nami

Sprawdzenie procedur w praktyce, a także doskonalenie umiejętności i współdziałania – to główne cele wczorajszych ćwiczeń pod kryptonimem „Granica 2021”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.

 

Czytaj również: Służby spełniają swoje obowiązki. Odznaczono wybitnych

 

W czwartek, 25 listopada br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia, których celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia policyjnych działań pościgowo-blokadowych. Scenariusz zakładał, że sądeccy policjanci otrzymali informację o nielegalnym przekroczeniu granicy Polski ze Słowacją, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Przemytnicy ze zorganizowanej grupy przestępczej przewozili busem kilkoro imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu. Funkcjonariusze zgodnie z policyjnymi procedurami zorganizowali i przeprowadzili działania pościgowo-blokadowe w celu zatrzymania tych osób. W rejonie wału nad Dunajcem przemytnicy i osoby nielegalnie przebywające na terytorium RP wpadły w ręce policjantów.

 

 

Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • Anonim

    Handzel dziad ściągnął do Sącza imigrantów !! Co za nieodpowiedzialność i zdrada stanu !!! W TVP był artykuł o nich a na nagraniu widziałem auto o rejestracji KN !!!! Szala bandytyzmu się przelała !! Mieszkańcy nigdy tego nie wybaczą !!! Na zdjęciach widać dokładnie ile setek jest już na przedmieściach i koczowiskach na wlocie od Wielogłów !!!