Sądecczyzna: Piorun uderzył w budynek! Z ogniem walczyli strażacy [ZDJĘCIA]

W środę (23 maja) ok. godz. 14:50 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Tropie w gminie Gródek nad Dunajcem. Działania Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia trwały prawie trzy godziny.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Czerwona substancja wyciekła z zakładu utylizacji odpadów

 

– Zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Przydonica, Gródek nad Dunajcem oraz OSP Rożnów zadysponowane zostały do działań w Tropiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty był budynek gospodarczy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Dalsze czynności polegały na rozbiórce konstrukcji dachu oraz części drewnianej budynku i dokładnym przelewaniu jej wodą. Zaopatrzenie wodne stanowiły hydranty usytuowane w odległości około 500 metrów od pożaru. Na zakończenie działań spalone elementy jeszcze raz dokładnie przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną. Sprawdzono również pobliski budynek mieszkalny – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały ponad dwie i pół godziny, a bezpośrednią przyczyną zaistniałego pożaru było wyładowanie atmosferyczne.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
budynekdziałaniagospodarczyGródek nad DunajcempożarPrzydonicaRożnówstrażacyTropiewoda
Comments (0)
Add Comment