Tragedia w Jasiennej: Samochód uderzył w przystanek! Nie żyje 25-latka [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (29 kwietnia) ok. godz. 24:05 w miejscowości Jasienna w gminie Korzenna doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Samochód osobowy uderzył w betonowy przystanek autobusowy, znajdujący się nieopodal szkoły podstawowej. Młoda kobieta, która kierowała pojazdem niestety zmarła na miejscu.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Nie żyje mężczyzna uderzony konarem drzewa! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w betonowy przystanek autobusowy. Pojazdem podróżowała sama kierująca, która została w nim zakleszczona. Samochód po uderzeniu w przystanek znajdował się w pozycji pionowej, a komora silnika była wbita w ziemię. Osoba poszkodowana była bez funkcji życiowych oraz bez możliwości udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pojazd znajdował się poza drogą, a jezdnia była zablokowana przez służby ratownicze. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia oraz usunięto drzwi w pojeździe oraz inne elementy karoserii, które pozwoliły na wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej. Osobę poszkodowaną wydobyto z pojazdu na deskę i udzielano jej pomocy. Po zakończeniu czynności reanimacyjnych stwierdzony został zgon osoby poszkodowanej. Zabezpieczono miejsce prowadzonych działań przy użyciu parawanu. Sprawdzono okoliczny teren w celu wykluczenia dodatkowych osób poszkodowanych oraz innych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Skontrolowano pojazd pod kątem występowania dodatkowych zagrożeń oraz stan techniczny konstrukcji przystanku. W wyniku uderzenia naruszona została w stopniu znacznym ściana boczna oraz stwierdzono pęknięcia w innych miejscach. Kolejne działania polegały na dalszym zabezpieczaniu oraz oświetlaniu miejsca podczas prowadzonych prac dochodzeniowych. Przystanek został zabezpieczony taśmą – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Jasienna zadysponowane zostały zastępy Straży Pożarnej z JasiennejKorzennej oraz Nowego Sącza. Ponadto na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie cztery i pół godziny. Niestety 25-letnia mieszkanka Jasiennej nie przeżyła.

Warto zaznaczyć, że w marcu 2014 roku 23-latek (mieszkaniec Jasiennej) zginął w podobny sposób. Wówczas samochód uderzył w wiatę betonowego przystanku „Jasienna Dolna”, tym razem do tragedii doszło na przystanku autobusowym „Jasienna Szkoła”.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KM PSP NS
Fot.: OSP Korzenna Centrum, KM PSP NS

Komentarze Facebook
JasiennakierującakobietaKorzennanie żyjeprzystanektragediazgonzmarła
Comments (0)
Add Comment