Zabrzeż: Strażacy ponad pięć godzin gasili pożar w budynku jednorodzinnym! [ZDJĘCIA]

W piątek (1 marca) ok. godz. 1:58 w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko doszło do zapalenia się drewnianych elementów konstrukcyjnych wokół komina oraz sadzy. Pożar wybuchł w budynku jednorodzinnym. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

 

Czytaj również: Łabowiec: 28 strażaków prawie cztery godziny walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku jednorodzinnym doszło do zapalenia się drewnianych elementów konstrukcyjnych wokół komina oraz sadzy w kominie. Osoby zamieszkujące budynek znajdowały się poza nim w bezpiecznym miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego od części obiektu, w której prowadzone były działania gaśnicze, wprowadzeniu strażaków do budynku w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęciu skutecznych działań gaśniczych. Sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi. Po stłumieniu ognia, nadpalone elementy wyposażenia przemieszczono na zewnątrz budynku, gdzie zostały dogaszone i przelane wodą. W podłodze przy kominie oraz ścianie wykonano otwór w celu ugaszenia trudno dostępnej izolacji oraz w celu obniżenia temperatury drewnianych elementów konstrukcyjnych. Piec wygaszono, a do komina została podana piania. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, dodatkowo schłodzono wodą przegrzane powierzchnie. Cały obiekt został sprawdzony urządzeniami na obecność gazów niebezpiecznych. Wszystkie pomieszczania dodatkowo przewietrzono i oddymiono – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Zabrzeży zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Czerniec, Łącko, Kicznia, Zagorzyn i Zabrzeż. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad pięć godzin, a bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
budynekdziałaniajednorodzinnykominpożarprzyczynasadzastrażacyZabrzeż
Comments (0)
Add Comment