Zderzenie czołowo-boczne Volkswagenów Polo i Passat [Zdjęcia, aktualizacja]

W Kadczy (gm. Łącko) doszło dzisiaj do groźnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak informują druhowie OSP Kadcza działania operacyjne nadal trwają. Do zderzenia doszło na drodze wojewódzkiej DW969 około godz. 18:15. W akcji uczestniczy kilka zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe. Droga jest całkowicie zablokowana.

 

Czytaj również: Pijana 15-latka leżała nieprzytomna na chodniku

 

– W dniu 14.01.2022r. o godzinie 18:25 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Kadcza. Na miejscu zastaliśmy rozbite 2 samochody osobowe w których podróżowało łącznie 5 osób. Droga była całkowicie zablokowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili 3 poszkodowanym pierwszej pomocy , przekazując następnie rannych przybyłym na miejsce załogom karetek. Równocześnie rozłączono akumulatory, zakręcono butle z gazem, rozsypano sorbent oraz kierowano ruchem wskazując innym kierowcom objazdy wyznaczone przez Policję. Na koniec usunięto samochody na pobocze i posprzątano jezdnię – relacjonuje OSP Kadcza.

 

 

14 stycznia o godzinie 18.25 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza, OSP Jazowsko oraz OSP Obidza zadysponowane zostały do działań w Kadczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki VW Polo oraz VW Passat. Droga była całkowicie zablokowana. Samochodem osobowym VW Polo podróżowało trzy osoby. Jeden pasażer opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Dwie osoby znajdowały się w samochodzie w pozycji siedzącej i w obecności ratowników Pogotowia ratunkowego opuściły pojazd o własnych siłach. Samochodem osobowym Volkswagen Passat podróżowało dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Osobami poszkodowanymi zajęły się załogi Pogotowia ratunkowego, które przewiozły dwie osoby do szpitala. Dalsze działania straży polegały na oświetleniu terenu działań, odpięciu klem akumulatorów w samochodach, zakręceniu butli z gazem w samochodzie VW Polo oraz przemieszczeniu samochodów na pobocze po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje. Wykonano sorpcje rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięto elementy karoserii z jezdni. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

źródło: PSP Nowy Sącz
fot.: OSP Kadcza

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment