Zespół LemON pojawi się na Imieninach Nowego Sącza

Tradycyjnie, na początku lipca na nowosądeckim rynku odbędzie się ogromna impreza plenerowa z okazji imienin miasta. Patronką Nowego Sącza jest św. Małgorzata, która swoje święto obchodzi 13 lipca. Na scenie usytuowanej obok ratusza pojawią się takie zespoły jak: No Brothers, LemON czy Krynicka Orkiestra Zdrojowa.

 

Czytaj również: Sądecka wokalistka Izabela Szafrańska i „Piosenka o nadziei” na 100-lecie odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

 

W tym roku Imieniny Miasta Nowego Sącza potrwają od 6 do 8 lipca czyli trzy dni. Na uczestników czekają liczne występy, na które serdecznie zapraszają organizatorzy. Wydarzenie rozpocznie koncert finałowy XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek 2018, a na scenie pojawią się znane i lubiane Promyczki Dobra (6 lipca).

Koncert „Cztery kolory bluesa” odbędzie się w sobotę (7 lipca), wystąpi 30-osobowy skład muzyków złożony z: Krynickiej Orkiestry Zdrojowej pod dyrekcją Mieczysława Smydy, zespołu No Brothers z gitarzystą Arturem Kmiecikiem i wokalistkami: Bożeną Górecką-Tokarczyk, Violką Marcinkiewicz, Ewą Novell oraz Sylą Wąsik.

Sobotni wieczór uatrakcyjni polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny LemON, który został założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Jeden z najlepszych polskich głosów uświetni wydarzenie na nowosądeckim rynku. Grupa ma na swoim koncie takie utwory jak m.in.: „Będę z Tobą”, „Napraw”, „Wkręceni – Nie ufaj mi”, „Ake”, „Tu”.

Zespół LemON powstał tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be The Music na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i wygrał trzecią edycję widowiska. Nazwa grupy jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „Lem” (tylko) oraz angielskiego „ON” (włącz), a w wolnym tłumaczeniu brzmi ona: „TylkoWŁĄCZ”.

W niedzielę (8 lipca) będzie miał miejsce koncert pn. „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni”. Widowisko zrealizowane zostało z myślą o rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Szczegółowe informacje na temat Imienin Miasta Nowego Sącza 2018 pojawią się wkrótce i zostaną w pełni podane do wiadomości publicznej. Wydarzenie będzie na pewno wyjątkowe.

Agnieszka Michalik
Fot.: Facebook LemON

Komentarze Facebook
imieninykoncertyLemonMałgorzatamiastoNowy SączSmydawydarzeniewystępy
Comments (1)
Add Comment
  • Paweł

    Czyli nic ciekawego jak zwykle