“Narodziła nam się Dobroć” w MOK-u

Konkurs kolęd i pastorałek pt. „Narodziła nam się Dobroć” odbył się już po raz siódmy w Miejskim Ośrodku Kultury na Al. Wolności w Nowym Sączu. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Czytaj również: Ogniste Tango na Walentynki w MOK-u

– Podczas kolędowania wysłuchaliśmy całego bogactwa i różnorodności kolęd i pastorałek. Konkurs dostarczył wielu pozytywnych emocji i wzruszeń nie tylko widzom, zaproszonym gościom i rodzicom, ale przede wszystkim wykonawcom. Pokazał, że śpiew kolęd otwiera serca naszych uczniów, jest świetną terapią serc i umysłu, która odblokowuje, pobudza do ekspresji i zwiększa wiarę we własne możliwości – powiedziała Mariola Sorota, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 5 w Nowym Sączu.

Celem konkursu było zachęcenie do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania ze starymi rekwizytami, charakterystycznymi dla naszego regionu. Na scenie można było zobaczyć występy solistów oraz zespołów ze szkół ulokowanych na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Zaprezentowało się w sumie ponad 120 osób.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
kolędykonkursMOKNowakpastorałkiRyszardsoliściuczniowiezespoły
Comments (0)
Add Comment