Świadkowie Jehowy w Nowym Sączu wznawiają publiczną działalność

Jeśli w tym tygodniu wybierzesz się na spacer po Nowym Sączu, zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

Czytaj również: Rondo „pod szpitalem” uporządkowane! Zakończył się remont [Zdjęcia]

Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Nowym Sączu, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

– W czasie pandemii brakowało nam rozmów z ludźmi. A teraz mamy wózki z literaturą! – mówi Jolanta z Nowego Sącza, uczestnicząca w tej działalności. – Zauważyłam, że inni też potrzebują rozmów i kiedy się uśmiechnę, przyjaźnie spojrzę, bardzo ich to zachęca – przystają i chcą rozmawiać o tym, co się teraz dzieje na świecie. Sądzę, że plakaty zamieszczone na wózkach wzbudzają wiele ciekawości i mają optymistyczne brzmienie. Dużo radości i satysfakcji daje mi to, że to co ludzie mogą wziąć do przeczytania i dowiedzieć się z Biblii, jest autentyczne i daje prawdziwą nadzieję – dodaje.

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na zdalne formy.

Świadkowie Jehowy z Nowego Sącza ponownie planują stanąć z wózkiem w centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

– Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej. Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.

„Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu”.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

„Stojąc przy wózku z literaturą dostrzegam jak szybkie jest tempo życia ludzi” – mówi Patrycja biorąca udział w tej działalności. „Ale cieszy mnie, gdy ktoś chociaż zerknie i ma możliwość przeczytać plakat. Fajne jest to, że literatura biblijna znowu jest powszechnie dostępna i to w miejscach publicznych. Spotykamy się z reakcjami typu: „O jesteście, długo was nie było””.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.

Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców.

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • Fakdak

    zapewne katolik redaktor pisze że jehowi sie pokazują a nie widzi blokowania dróg w czasie bożego ciałka i innych zborów.. i to wtedy nie jest “pokazywanie sie “?