miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Nowego Sącza

0 2 358

W dniu 20 września br. mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG (piersi, jąder lub tarczycy) lub badania dermatologicznego znamion. Akcja, organizowana przez Nationale-Nederlanden odbędzie się w godzinach 11:00-19:00 na Rynku Głównym w Nowym Sączu. Marka, chce tym samym zachęcić Polaków do regularnej profilaktyki zdrowotnej, oferując bezpłatne konsultacje medyczne.

Nowy Sącz, 20 września, godz. 11:00-19:00, Rynek Główny.

Czytaj również: Dobry przykład idzie z góry. Radny Michał Kądziołka na egzotycznym wyjeździe z mieszkańcami Nowego Sącza

Mobilny Medbus Nationale-Nederlanden będzie dostępny przez cały maratoński weekend, zarówno dla uczestników, jaki i kibiców podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Zanim jednak z badań będą mogli skorzystać mieszkańcy i odwiedzający z tej okazji stolicę, mobilne gabinety odwiedzą inne miasta w Polsce. Badania rozpoczną się 20 września w Nowym Sączu.

Medbus zostanie wyposażony w cztery gabinety, w których będzie można odbyć wizytę u specjalisty dermatologa, wykonać USG piersi, tarczycy lub jąder. Chętni będą mogli zapisać się na badania najwcześniej pół godziny przed ich startem okazując przy punkcie rejestracji dokument tożsamości. Każdego dnia w Medbusie zostanie przeprowadzonych około 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. Liczba miejsc jest ograniczona, a o możliwości wykonania badania decyduje kolejność zgłoszeń.

–  Jednym z głównych filarów naszego zaangażowania w działania społeczne jest zachęcanie Polaków do regularnej profilaktyki zdrowotnej. Dlatego zależało nam, aby 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również promującym zdrowy tryb życia, a przede wszystkim cykliczne potwierdzanie swojego zdrowia. Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i przed maratońskim weekendem wysłać Medbus również w kilka innych miejsc w Polsce. Mamy ogromną nadzieję, że mieszkańcy Nowego Sącza licznie odwiedzą mobilny gabinet i skorzystają w nim z porad doświadczonych specjalistów – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź