Dzieci romskie remontują Nawojowską! Ochoczo utwardzają teren

Nowy Sącz zasłynął w ostatnich dniach roztargnionym kierowcą, który na rondzie po 1,5 minutowym zastanowieniu wykonał skręt w lewo, jadąc pod prąd. Dzisiaj możemy mieć kolejny powód do dumy. Ulica Nawojowska remontowana jest od 16 listopada 2021 r. Terminy gonią więc do pomocy firmie wykonującej inwestycję pomogły… romskie dzieci. Zdjęcie, na którym młodzi budowlańcy dumnie wspierają terminowe wykonanie prac nadesłał nam czytelnik.

Czytaj również: Na rondzie w lewo? Mamy stanowisko Policji. Co grozi kierowcy? [Nagranie]

Warstwa wiążąca asfaltu na ul. Nawojowskiej już wylana, trwają kolejne etapy realizacji długo wyczekiwanego remontu. – Prawdopodobnie prace w upale stanowczo wykańczają fizycznie robotników więc sprawy w swoje ręce postanowiły wziąć dzieci okolicznych zabudowań. Tak się składa, że mieszczą się tam mieszkania socjalne rodzin romskich dlatego o pomoc nie było trudno. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do utwardzania terenu, na którym powstanie chodnik – spekuluje z uśmiechem na twarzy nasz czytelnik.

Remont 3-kilometrowego odcinka ulicy Nawojowskiej wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Za 26,5 mln zł (połowa środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) ma m.in. wymienić nawierzchnię i przebudować skrzyżowania (w Zawadzie będzie rondo) do końca września 2023.

Przypomnijmy, modernizacja jest możliwa dzięki wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowemu Sączowi przyznano dofinansowanie na realizację długo wyczekiwanego remontu ul. Nawojowskiej (3-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosz, do osiedla Zawada i skrzyżowania z Al. Piłsudskiego). Na ten cel zagwarantowano kwotę prawie 12,5 miliona złotych. Zadanie musi zostać ukończone do końca września 2023 r.

fot.: czytelnik

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • cyc_ns

    Taa, no to teraz starszyzna ich “pouczy”, że praca to jest dla…