IX Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne za nami! [ZDJĘCIA]

Po raz dziewiąty na płycie rynku w Nowym Sączu odbyło się wspólne rodzinne rysowanie. Pomysłodawcą imprezy jest Stanisław Szarek – artysta-malarz i Kawaler Orderu Uśmiechu. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Moja Bajka”.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Kongregacji Kupieckiej, czyli dla każdego coś dobrego! [ZDJĘCIA]

 

– Pierwszy raz zdążyliśmy na to wspaniałe wydarzenie, ponieważ mieszkamy dosyć daleko od Nowego Sącza. Moje dzieci są bardzo szczęśliwe i zaangażowane w malowanie. Bardzo się cieszę, że zostało to zorganizowane tak, że rodzice mogą czynnie włączyć się w rysowanie. Odwiedzimy jeszcze naszych ukochanych Strzelców, ponieważ uwielbiamy pokazy musztry paradnej oraz sprzętu i uzbrojenia. Córka Wiktoria ma dziesięć lat, a syn Jaś osiem lat – powiedziała Małgorzata Bednarek z miejscowości Iwkowa w rozmowie z miastoNS.pl.

Występy zespołów artystycznych i solistów z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, a także animacje i zabawy – to wszystko czekało na dużych i małych mieszkańców całego regionu w sobotę (1 czerwca). Impreza przyciągnęła tłumy.

– Już wcześniej udało nam się uczestniczyć w Ogólnopolskim Rysowaniu Rodzinnym na płycie rynku i staramy się tutaj wracać w tym szczególnym dniu. Przyprowadziliśmy wraz z żoną trójkę naszych dzieci. Syn ma trzy lata, natomiast córki dziesięć i jedenaście lat. Wrażenia są bardzo pozytywne, a wydarzenie to atrakcja dla dzieci, mogą one ciekawie spędzić czas w Dniu Dziecka. Ponadto zapoznają się z twórczością grup artystycznych reprezentujących nasze miasto. Synek narysował autko, a dziewczynki kwiatuszki – podkreślił Jarosław Sobczyk z Nowego Sącza w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Oprócz IX Ogólnopolskiego Rysowania Rodzinnego na płycie rynku, w Nowym Sączu odbyły się również inne wydarzenia: Dzień Dziecka ze Strzelcami oraz Dzień Dziecka z Pozytywką.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
dzieciogólnopolskiepłytarodzicerodzinneRynekrysowanieSzarek
Comments (0)
Add Comment