Jest REKORD! 66 200 zł dla Julki Bodziony! Za nami 9. edycja Run 4 a Smile, czyli Biegu po Uśmiech, organizowanego przez WSB-NLU

66.200 zł – taką rekordową kwotę udało się zebrać w ramach 9. edycji Run 4a Smile, czyli Biegu po uśmiech, organizowanej przez społeczność akademicką Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University we współpracy z wieloma organizacjami. Cały dochód z tej akcji dobroczynnej zostanie przeznaczone na leczenie i rehabilitację 13-letniej Julki Bodziony, u której w 2018 r. lekarze zdiagnozowali Medulloblastoma WHO IV, czyli złośliwego guza mózgu. Julka jest podopieczną Stowarzyszenia Sursum Corda oraz programu Chepomagac.org.

„Cieszymy się niezmiernie z tak niesamowitego wyniku, który jest efektem fantastycznej współpracy i zaangażowania niezliczonej liczby wspaniałych osób i organizacji – mówi koordynator projektu dr Justyna Sokołowska – Woźniak. Bardzo obawialiśmy się o tegoroczny wynik z uwagi na sytuację polityczno–ekonomiczną w Polsce i na świecie i w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że akcja zakończy się tak wielkim sukcesem Przyjęliśmy bardzo ostrożny cel zgromadzenia funduszy w wysokości 40.000 zł., a marzył nam się wynik 50.000 zł. Dlatego tak bardzo cieszymy się z kolejnego rekordu i 66.200 zł., które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Julki Bodziony” (Warto dodać, że w 2014 roku, podczas pierwszej edycji udało się zebrać 3 tysiące zł, cztery lata później  – ponad 16 tysięcy, a w ubiegłorocznej 8. edycji – 50.000 zł dla Marysi Zwolińskiej).

Na dochód z akcji sumują się cegiełki z wpłat indywidualnych uczestników rywalizacji sportowych, darczyńców i sponsorów oraz dochód z licytacji przeprowadzonych na portalu Facebook i podczas Summer Sącz Festival. Koszty organizacji wydarzenia zostały pokryte przez organizatora głównego – Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University, a wszelkie wpłaty od sponsorów i darczyńców zasiliły konto Julki Bodziony, jako pomnożenie cegiełek indywidualnych uczestników. Stąd serdeczne podziękowania dla każdego, kto przyczynił się do tegorocznego sukcesu i wsparł akcję.

Trzonem całego wydarzenia był już tradycyjnie Międzynarodowy Bieg Charytatywny, przeprowadzony w formule tradycyjnej w Miasteczku Galicyjskim i w formie e-rywalizacji w dowolnym miejscu na Ziemi. W pierwszą sobotę czerwca Miasteczko Galicyjskie zamieniło się w centrum niesienia pomocy. Setki biegaczy stanęły na starcie by pobiec po uśmiech Julki, a kolejna armia ludzi o wielkich sercach od rana pomagała w organizacji wydarzenia. Jak co roku impreza miała charakter rodzinny. W biegu wzięły udział dzieci, rodzice, dziadkowie, liczni reprezentanci firm i organizacji, studenci i uczniowie, biegł też rektor WSB-NLU – dr Dariusz Woźniak. Główny bieg wygrali Rafał Ogórek i Monika Ogórek. Oprócz biegu w czterech kategoriach, odbywały się pokazy taneczne (studenci WSB-NLU działający przy Olimpie – Kaja Górka i Sebastian Turek, Zespoły taneczne UPS i BEST z Powiatowego młodzieżowego domu Kultury w Starym Sączu), turniej Darta (Centrum Badań i Programowania WSB-NLU), animacje dla dzieci (Wolontariusze Sursum Corda), szkolenie z udzielania pierwszej pomocy (Ratownik medyczny Krzysztof Olejnik) oraz Grillowanie (Szubryt oraz Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho). Można było też pospacerować z alpakami z hodowli El Salvador. Wydarzenie prowadził Krzysztof Witowski.

Dla tych, którzy woleli połączyć gimnastykę ciała i umysłu albo zastąpić wysiłek fizyczny intelektualną formą rywalizacji w niedzielę odbył się turniej szachowy. Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach. W grupie A (urodzeni w 2002 roku i starsi) zwyciężył Marcin Burek, a w grupie B zwyciężył Kacper Pulit.

Tydzień później odbył się SUMMER SĄCZ FESTIVAL, czyli wyjątkowe muzyczne wydarzenie wieńczące tegoroczną edycję Run4aSmile, a równocześnie będące kolejnym eventem w ramach świętowania 30-lecia WSB-NLU. 10 i 11 czerwca 2022r. kampus WSB-NLU zapełnił się wielbicielami muzyki, a na scenie zaprezentowały się gwiazdy takie jak Nita, Baranovski czy Margaret (Pop Day) oraz Loża Masorza – Delegatura + BU/JoToSkleja, Otsochodzi oraz Smolasty (Rap Day). Podczas koncertu dochód z akcji wzrósł o kilka tysięcy złotych, a to dzięki licytacjom, które osiągnęły rekordowe kwoty: 1.700 za koszulkę z podpisami Ekipy oraz 1.700 za przejażdżkę po mieście w Lamborghini – od Skin Concept Nowy Sącz.

Akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie determinacja organizatorów oraz zaangażowanie ogromnej liczby osób, którzy włączyli się w nią w różnym charakterze. W tym miejscu organizatorzy serdecznie dziękują każdemu, kto dołożył cegiełkę i wsparł akcję charytatywną Run 4 a Smile.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę uczestników, partnerów, którzy pomogli w organizacji wydarzenia, darczyńców i sponsorów za wsparcie akcji finansowo lub rzeczowo, patronów honorowych i patronów medialnych za promowanie wydarzenia, wolontariuszy za poświęcenie czasu i pomoc w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, a także podczas koncertu i turnieju szachowego w WSB-NLU. Oczywiście dziękujemy także władzom Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University za wszechstronną pomoc i pokrycie kosztów organizacji akcji. Wszystkim uczestnikom rywalizacji sportowych należą się również wielkie brawa, a zwycięzcom gratulacje.

Patronatem honorowym nad wydarzeniem objęli: Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza, Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa oraz Bernard Stawiarski – Wójt Gminy Chełmiec, z której pochodzi Julka Bodziony. Patronat medialny objęli: Gazeta Krakowska, Dobry Tygodnik Sądecki, Regionalna Telewizja Kablowa RTK, Radio Eska, Twój Sącz, Sądeczanin, Miasto.NS, Krynica.TV, Starosądeckie.info, a wsparcia medialnego udzielili: RMF MAXXX, Radio Kraków Nowy Sącz, Radio WAWA, NTV Nasza Telewizja Sądecka oraz Radio Złote przeboje. Wszystkim organizatorzy serdecznie dziękują.

W tym miejscu organizatorzy kierują serdeczne podziękowania w stronę organizacji, sponsorów i darczyńców, którzy, mimo trudnych dla nich czasów, zdecydowali się na wsparcie Run 4 a Smile 2022 – 9 edycja, za dzielenie się dobrem, które jak wiemy, zawsze wraca.

PARTNERZY, SPONSORZY i DARCZYŃCY Run4aSmile 2022

  • Patronat Generalny

Pufy.pl

  • Sponsorzy i darczyńcy strategiczni  Biegu 2022

Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne
PPL Koral

ABAK Biuro Rachunkowe

FAKRO Sp. z o.o

Tukano Software House

Bank Spółdzielczy w Podegrodziu
 
SZUBRYT

Bez współpracy i udziału wszystkich osób i organizacji nie byłoby Biegu po Uśmiech!

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment