Kto zaprojektuje Stadion Miejski w Nowym Sączu?

Cztery firmy zdecydowały się zaprojektować Stadion Miejski w Nowym Sączu. Oferty, które wzięły udział w postępowaniu przetargowym zostały oficjalnie otwarte w Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej. Zamówienie zostanie zrealizowane za 2 054 100 złotych brutto.

 

Czytaj również: Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Nowym Sączu otwarta! [ZDJĘCIA]

 

„Opracowanie i wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zamierzenia inwestycyjnego związanego z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ulicy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu” to pełna nazwa postępowania przetargowego ogłoszonego przez Sądecką Infrastrukturę Miejską.

W postępowaniu przetargowym wzięły udział cztery firmy:

1. Konsorcjum Wykonawców „PIG Architekci” Sp. z o.o. z Warszawy i „GMT” Sp. z o.o. z Mysłowic, które wyceniło swoją ofertę na kwotę 3 321 000,00 złotych

2. Pracownia Projektowa „ATS 999” z Białej Podlaskiej, która wyceniła swoją ofertę na kwotę 651 900,00 złotych

3. Firma „BBC Best Building Consultants” Sp. z o.o. z Żyrardowa, która wyceniła swoją ofertę na kwotę 1 689 774, 00 złotych

4. Firma „ART – Artur Grodziński” z Tarnowa, która wyceniła swoją ofertę na kwotę 1 226 088,60 złotych

29 grudnia 2017 roku prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak unieważnił postępowanie przetargowe, które dotyczyło zarówno wykonania projektu, jak i budowy Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przez jednego oferenta. Propozycję złożyła wówczas tylko jedna firma, a kwota za jaką chciała ona zrealizować zadanie, była wyższa od zakładanej przez władze miasta o 10 milionów złotych.

Prezydent Ryszard Nowak zdecydował o podzieleniu zadań i ogłoszeniu przetargu najpierw na wykonanie projektu, a następnie na budowę obiektu. Komisja przetargowa będzie weryfikować złożone przez firmy oferty, zgodnie z ustawą – Prawo Zamówień Publicznych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: nowysacz.pl
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
czteryfirmymiejskiNowakNowy Sączofertypostępowanieprojektprzetargstadion
Comments (1)
Add Comment
  • keisyr

    Rozpoczeli projektowanie drugoligowego syfu na 6000 miejsc a może i mniej ! Później ten drugoligowy syf wykonywałby jakiś zakład remontowo-budowlany z Paszyna !!!
    Ale idą wybory. Nowy Sacz zostanie wreszcie wyzwolony od Nowaka i jego kolegów, Gwiżdżą, Piecha, Haslika, Głuca itp. Nowy Prezydent z rekomendacji Stowarzyszenia Kibiców Sandecji zbuduje ekstraklasowy stadion na min 8 tys miejsc.
    Poza tym cały czas pod rzadami Prezydenta Nowaka trwa marnowanie publicznych pieniędzy za wynajem stadionu w Niecieczy. Te sprawa powinna sie zająć prokuratura !!!