Nowy Sącz: Jarmark Kongregacji Kupieckiej, czyli dla każdego coś dobrego! [ZDJĘCIA]

W dniach od 31 maja do 1 czerwca na płycie rynku w Nowym Sączu odbywa się Jarmark Kongregacji Kupieckiej. W drewnianych budkach wystawcy prezentują swój asortyment. Przechodnie z zaciekawieniem oglądają różne rękodzieła (m.in. rzeźby, obrazy, wyroby koronkowe i bibułkowe). Lokalne artykuły przyciągają wzrok i cieszą oko mieszkańców.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Uczestnik programu „Rolnik szuka żony” promuje lokalne wyroby!

 

– Na jarmarku wystawiamy swoje prace, które wykonałyśmy na warsztatach. Oprócz tego na naszym stoisku można znaleźć również żywność. W Kole Gospodyń Wiejskich w Krasnym Potockim wraz z Marią Hybel działamy już kilkanaście lat. Uczestniczymy w zajęciach organizowanych w Klubie Seniora, spotykamy się raz w tygodniu (we wtorki wieczorem). Można u nas nabyć wiele różnych ciekawych rzeczy z kolorowych tasiemek (m.in. kurki, króliczki, ptaszki, kaczuszki, aniołki) oraz kwiaty z bibuły, a także pyszne swojskie ciasta – powiedziała Krystyna Olesiak z Koła Gospodyń Wiejskich z Krasnego Potockiego w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Warto zajrzeć na Jarmark Kongregacji Kupieckiej, ponieważ to jedyna okazja na obejrzenie i zakup artykułów wykonanych przez twórców ludowych. W drewnianych budkach oprócz rzeźb, obrazów, wyrobów koronkowych oraz bibułkowych można znaleźć także i specjały gastronomiczne. Ponadto odbywa się również degustacja produktów, a to dodatkowy atut.

– Już w szkole podstawowej lubiłem bardzo rysować i malować. Z zawodu jestem monterem. W latach osiemdziesiątych przystąpiłem do Klubu Twórców Nieprofesjonalnych Sądeczanin, mieliśmy galerię na Baszcie Kowalskiej. Moje obrazy były prezentowane na wystawach w całej Polsce, w Bułgarii, Francji. Dwa razy otrzymałem nagrodę od Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Obecnie moje prace można oglądać także na wystawie malarstwa na szkle pt. „Moje Miasto” w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu, która potrwa do 4 czerwca. Na moich obrazach przedstawiam m.in. pejzaż i kwiaty. Wraz z Renatą Kaczorowską wystawiamy swoje prace na stoisku usytuowanym na płycie rynku – powiedział Lesław Kuźma z Nowego Sącza, który od wielu lat zajmuje się malarstwem.

Wystawcy serdecznie zachęcają do zajrzenia na płytę nowosądeckiego rynku i do zakupów. Jarmark Kongregacji Kupieckiej (19 straganów), to okazja do obejrzenia różnych wytworów. IX Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne (1 czerwca), to dodatkowa atrakcja dla całych rodzin.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
budkijarmarkkongregacjikupieckiejNowy SączpłytaproduktyRynekstraganywyrobywystawcy
Comments (0)
Add Comment