Nowy Sącz na 55. miejscu z największych miast pod względem cen mieszkań

W ponad 80-tysięcznym Nowym Sączu mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje średnio 5 948 zł za mkw. To niemal dwa razy taniej niż w Krakowie. W województwie małopolskim na metr kwadratowy mieszkania trzeba wydać średnio 9 299 zł.

 

Czytaj również: 145 lat kolei na Sądecczyźnie. Na tory wyjedzie zabytkowy parowóz

 

Rankomat porównał ofertowe ceny mieszkań z rynku wtórnego w miastach liczących co najmniej 50-tysięcznych. W sumie eksperci rankomat.pl przyjrzeli się cenom w 77 największych miejscowościach Polski. Poniższe stawki dotyczą średnich cen za metr kwadratowy w II kwartale 2021 r. i pochodzą z portalu nieruchomości adresowo.pl.

Ranking cen mieszkań w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców

 

Nowy Sącz droższy od Tarnowa
Spośród wszystkich co najmniej 50-tysięcznych miejscowości w kraju Nowy Sącz ze stawką 5948 zł plasuje się na 55. pozycji pod względem średnich cen za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego.

W regionie tańszy od Nowego Sącza jest Tarnów (5208 zł). Stawkę przebija Kraków, gdzie na metr kwadratowy mieszkania z drugiej ręki trzeba mieć średnio 9891 zł – wynika z danych za metr kwadratowy mieszkania na adresowo.pl.

 

 

Ponad 9 000 zł w województwie małopolskim
W województwie małopolskim średnia ofertowa cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego wynosi 9 299 zł. To prawie najwyższa stawka w skali kraju – wynika z zestawienia za II kw. 2021 na adresowo.pl.

Wszystkie sąsiednie województwa mają niższe średnie stawki za mkw. mieszkania. W śląskim wynosi ona 4 918 zł, w świętokrzyskim 5 405 zł, a w podkarpackim 5 672 zł.

Więcej za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego trzeba zapłacić tylko w mazowieckim (10617 zł).

Ile kosztuje polisa mieszkaniowa w Nowym Sączu?
Mieszkańcy Nowego Sącza płacili 342 zł za polisę mieszkaniową – to średnia cena w II kw. 2021 r. na rankomat.pl. W całym małopolskim więcej na polisę wydali lokatorzy w Tarnowie (431 zł) i Krakowie (504 zł).

W województwie małopolskim w podobnym okresie płacono za polisę 527 zł. Najniższy średni wynik zanotowało województwo podlaskie (415 zł). Najwięcej ubezpieczenie nieruchomości w II kw. 2021 r. kosztowało mieszkańców województwa mazowieckiego (557 zł).

Ubezpieczenie mieszkania w Nowym Sączu można kupić już za nieco ponad 100 złotych rocznie. Przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej dużą rolę odgrywa wartość mieszkania, powierzchnia użytkowa, a nawet kondygnacja z perspektywy zakupu określonych ryzyk. Także zakres ochrony ma znaczenie nie tylko dla ceny polisy, ale i oczekiwań lokatorów. Dlatego warto najpierw porównać oferty i zdecydować o zakupie tej, która okaże się najbardziej korzystna – wyjaśnia Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości rankomat.pl

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment