miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Uwaga! Policjanci na rowerach patrolują miasto [ZDJĘCIA]

1 1 500

Na ulicach Nowego Sącza pojawili się policjanci na rowerach. Patrole rowerowe pełnią odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy dzięki jednośladom z łatwością dotrą w trudno dostępne strefy miasta.

 

Czytaj również: 22-latek bez uprawnień prowadził BMW! Policjant po służbie go zatrzymał

 

– Podobnie, jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią specjalnie do tego przeszkoleni policjanci Wydziału Prewencji, którzy rower wykorzystują zarówno jako środek transportu, jak również jako narzędzie w prewencyjnych działaniach – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Nowy Sącz codziennie będzie patrolowało dwoje policjantów na jednośladach. Głównym zadaniem tych patroli będzie pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też one kierowane w dowolne rejony (wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe). – Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej – dodaje Izworska.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. burek pisze

    czemu cały sącz jest ciemny? hadzel oszczedza na prądzie?

Zostaw odpowiedź