Oddali 12 150 ml krwi. Za nami akcja „Nasza krew – nasza ojczyzna”

Decyzja o oddaniu krwi to mały krok, lecz na wagę życia drugiego człowieka

Krew to lek, którego mimo upływu lat i rozwoju technologii nie udało się dotychczas zastąpić żadną inną substancją. Do jej otrzymania potrzebne jest tak niewiele – dobre serce innej osoby, która oddając krew oraz jej składniki ratuje życie i zdrowie drugiego człowieka.

Czytaj również: Przekaż dobro i świąteczną pomoc! Zostań Dyplomowanym Mikołajem 2022

15 listopada w pomieszczeniach Orkiestry Reprezentacyjnej SG w Karpackim Oddziale Straży Granicznej odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja realizowana była w ramach 11. Edycji ogólnopolskiego projektu Komendanta Głównego Straży Granicznej pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”.

Na wtorkową zbiórkę w KaOSG zgłosiły się 43 osoby. W akcji wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Policji oraz mieszkańcy miasta. Na podkreślenie zasługuje wzorowa postawa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków oraz młodzieży zrzeszonej w Jednostce Strzeleckiej Nr 2006 Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej z Nowego Sącza, która bardzo licznie odpowiedziała na apel. Ostatecznie krew w ilości 12 150 ml oddało 27 dawców.

Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel wspomnianej powyżej akcji. Prowadzona jest ona w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, a także innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa. Tegoroczna zbiórka krwi trwać będzie, aż do 23 grudnia br.

Podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2020 – krwiodawcy przekazali do Narodowego Centrum Krwi 13 450 litrów krwi i jej składników, w tym 4 010 litrów jako dar funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej.

Źródło i fot.: KaOSG

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment