Oddział Ginekologii-Onkologicznej zostanie zamknięty? Poseł Czerwiński interweniuje

Poseł Andrzej Czerwiński (PO) postanowił podjąć interwencję w sprawie listu pacjentek Oddziału Ginekologii-Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Pacjentki obawiają się, że zostanie on w przyszłości przeniesiony, następnie zamknięty, a lekarz kierujący – Radosław Kosobucki odwołany ze stanowiska.

 

Czytaj również: Mularczyk interweniuje w sprawie salowych i sanitariuszek sądeckiego szpitala!

 

– Dotarł do mnie list pacjentek sądeckiego szpitala – Oddziału Ginekologii-Onkologicznej. Martwią się one bardzo, iż z sygnałów, które do nich docierają mogą wnosić o docelowym zamknięciu tego oddziału. Pierwszy krok, to ma być odwołanie dyrektora, a następnie przeniesienie oddziału w zupełnie inne miejsce (na ul. Kilińskiego), a docelowo do Oddziału Onkologicznego. Nowy Oddział Onkologiczny ma zostać połączony z Ginekologicznym. Chciałem zaznaczyć, że pisma tego nie zostawię w szufladzie, ale zażądam i poproszę o to, żeby zostały przedstawione perspektywy tego oddziału oraz informacja, gdzie kobiety będą mogły rodzić dzieci i leczyć swoje niedogodności – powiedział poseł Andrzej Czerwiński.

Przypominamy, że Oddział Ginekologii-Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu rozpoczął swoje funkcjonowanie 1 lutego 2013 roku. Przyjmowane są tam pacjentki zarówno za skierowaniem w celach diagnostycznych, jak i leczniczych. Ważnym elementem w leczeniu kobiet jest wczesne rozpoznanie objawów choroby. Wczesna diagnoza powoduje to, iż schorzenie można wykluczyć, a w przypadku rozpoznania całkowicie wyleczyć. Oddział posiada profesjonalny zespół czterech lekarzy i dziewięciu położnych pracujących według uznanych standardów onkologicznych, zajmujący się w sposób profesjonalny pacjentkami. Dostępnych jest 28 łóżek, w tym trzy na OIOM.

Oddział wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, umożliwiający diagnostykę i wykonywanie radykalnych zabiegów operacyjnych ginekologicznych oraz onkologicznych. Posiada możliwość kompleksowego leczenia onkologicznego z chemioterapią i radioterapią.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
CzerwińskiginekologiiNowy SączoddziałonkologicznejpacjentkiPOposełszpitalzamknięcie
Comments (0)
Add Comment