Prace przy budowie Mostu Heleńskiego postępują [Zdjęcia]

Prace przy Moście Heleńskim ruszyły jesienią zeszłego roku. Jeden z budynków, przeznaczony do wyburzenia został już dosłownie zrównany z ziemią, natomiast wokół mostu na brzegu Dunajca pojawia się co jakiś czas nowy sprzęt czy elementy niezbędne przy przebudowie całego ciągu komunikacyjnego.

 

Czytaj również: Zamknięcie Mostu Heleńskiego nastąpi najprawdopodobniej w marcu

 

Wykonawcą inwestycji, jaką jest przebudowa układu komunikacyjnego ul. Krakowskiej, ul. Legionów i ul. Bulwar Narwiku jest firma Banimex z Będzina. Jej oferta była najlepsza spośród ośmiu zgłoszonych w przetargu. Przypominamy, że na całą inwestycję Nowy Sącz otrzymał z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dofinansowanie w wysokości 77 mln złotych.

Pierwsze prace związane z przebudową ciągu komunikacyjnego ruszyły w minionym roku i tak w listopadzie zniknęła kamienica przy skrzyżowaniu ul. Bulwar Narwiku i ul. Piotra Skargi. Następnie ruszyły prace związane z wycinaniem zarośli i drzew na brzegach Dunajca w pobliżu planowanej inwestycji oraz z przekładaniem sieci, w tym sieci gazowej i wodociągowej. Obecnie nadal prowadzone są prace związane z przełożeniem sieci gazowej, którymi zajmuje się spółka gazownicza.

Jak już informowaliśmy, wyłączenie Mostu Helleńskiego przesunęło się w związku z prowadzonymi pracami przekładania sieci gazowej. Dokładny termin zamknięcia przeprawy nie jest znany. Ma on zostać jednak podany do wiadomości publicznej na trzy tygodnie przed planowanym wyłączeniem mostu z ruchu.

 

 

MK
Fot. MK, Agnieszka Michalik (archiwum)

Komentarze Facebook
drogamost Heleńskipraceremont
Comments (1)
Add Comment
  • keisyr

    Most będzie piękny !
    Ale ronda po obu stronach mostu bez sygnalizacji świetlnych, a jedno bez możliwości skrętu w lewo to skandal !
    Podziękujemy za to obecnej Władzy przy następnych wyborach !