Prezydent Andrzej Duda w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2 marca) w Starym i Nowym Sączu pojawił się Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą. O godzinie 14.00, Agata Kornhauser-Duda, znana z promocji czytelnictwa i polskiej kultury, przecięła wstęgę podczas otwarcia nowej siedziby biblioteki w Starym Sączu. Później para prezydencka pojawiła się I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza. Szkoła w tym roku obchodzi 200-lecie powstania. Na zakończenie wizyty, Prezydent spotkał się z mieszkańcami Nowego Sącza w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Były przemówienia, występy artystyczne, ale też wspólne zdjęcia i rozmowy z Andrzejem Dudą.

Czytaj również: Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” [ZDJĘCIA]

Dziękuję, że przyjął Pan zaproszenie moje i wszystkich Sądeczan. To udowadnia, że przywiązanie do Ziemi Sądeckiej jest dla Pana niezwykle ważne, dlatego też deklarujemy dzisiaj pełne wsparcie dla Prezydenta – tymi słowami Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, przywitał Andrzeja Dudę w hali MOSiR.

Swoją wizytę w Nowym Sączu rozpocząłem od odwiedzenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza. Cieszę się, że taka szkoła, z tak niezwykłą tradycją, jest w Nowym Sączu. Nie mówię tylko o 200 latach istnienia, ale przede wszystkim o dorobku dla Rzeczpospolitej, jaki pozostawili absolwenci tej placówki – mówił Andrzej Duda. – Tradycja i Wasz duch, którego macie na Sądecczyźnie, to są dwa elementy, które dla mnie na tej ziemi są najcenniejsze. Ja dużą część dzieciństwa spędziłem w Starym Sączu i te wartości, które w tym regionie przekazywane są z ojca na syna, z matki na córkę, one są wielką wartością dla całej Polski. Za to, że te niezwykle ważne wartości macie w sobie i nie daliście ich sobie odebrać, chciałbym Wam dzisiaj podziękować – dodał Prezydent.

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Andrzej Dudamarzec 2018Nowy SączPierwsza DamaPrezydent RPSądecczyznawizytazdjęcia
Comments (0)
Add Comment