Przemarsz ulicami Nowego Sącza „Autyzm na całe życie” już wkrótce

W najbliższą sobotę (14 kwietnia) z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie odbędzie się w Nowym Sączu marsz pod hasłem „Autyzm na całe życie” pod patronatem prezydenta miasta Ryszarda Nowaka.

 

Czytaj również: Schronisko dla bezdomnych zwierząt powstanie wkrótce?

 

– Od wielu lat kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie. W tym miesiącu podejmowane są różnego rodzaju działania i inicjatywy, które mają propagować tą wiedzę. Według statystyk w Europie jest ponad pięć milionów osób dotkniętych autyzmem, a więc co sto pięćdziesiąta osoba cierpi na zaburzenia autystyczne. Od 2014 roku z inicjatywy sądeckiej ambasadorki podnoszenia wiedzy o autyzmie, Renaty Rosłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną, odbywa się w naszym mieście wspaniały pochód, który ma podnosić świadomość społeczeństwa w tym zakresie. W imieniu prezydenta Nowego Sącza zapraszam wszystkich do udziału w tym pochodzie, a w szczególności dzieci dotknięte różną formą autyzmu, ich rodziców, opiekunów i terapeutów – powiedział Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Przemarsz ulicami Nowego Sącza wyruszy ze Starej Sandecji przy Al. Wolności o godz. 11:00 i przejdzie na płytę Rynku, gdzie do godz. 14:00 na uczestników będą czekać atrakcje.

W tym roku marsz poprowadzi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, a gośćmi specjalnymi będą dzieci z Ukrainy. W kampanii uczestniczyć będzie również grupa motocyklistów z Forum Sącz Bikers.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
autyzmdzieńNowakNowy Sączpatronatprezydentprzemarszświadomościświatowyulice
Comments (0)
Add Comment