Nowy Sącz: Zakończył się remont Oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego [ZDJĘCIA]

Zmodernizowany Oddział Pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu został oficjalnie otwarty. Koszt remontu to prawie 2 mln zł, zakupione zostało nowe wyposażenie, a oddział powiększył się niemal dwukrotnie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rozstawiono kilkadziesiąt odstraszaczy na dziki [ZDJĘCIA]

 

– Dzięki takim inwestycjom stwarzamy bardzo dobre warunki dla małych pacjentów i ich rodziców, którzy teraz mogą im towarzyszyć na oddziale. Pediatria została rozbudowana i zmodernizowana. Na potrzeby oddziału zaadaptowano też sale, które kiedyś zajmował Oddział Chirurgii Dziecięcej. Liczba łóżek zwiększyła się z trzydziestu do czterdziestu – powiedział Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

W ramach przebudowy oddziału, pomieszczenia zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wydzielono poczekalnie dla pacjentów oraz pomieszczenie na szatnie i pokój socjalny dla rodziców. Przy każdym łóżku jest fotel dla rodzica, bądź opiekuna, którzy będą mogli w komfortowych warunkach wspierać swoje pociechy.

Nowy obiekt został podzielony na jedenaście pokoi, w tym sześć przeznaczonych jest dla dzieci młodszych (do 3 lat), a cztery dla dzieci starszych (powyżej 3 lat). Jest także jedna izolatka. Na oddziale znajduje się świetlica dla dzieci, gdzie mogą się bawić, czytać i uczyć.

– Gratuluję tej inwestycji. Cieszę się bardzo, że mamy marszałka z Sądecczyzny, który dba o opiekę zdrowotną mieszkańców naszego regionu – powiedział Marek Kwiatkowski, Starosta Powiatu Nowosądeckiego.

Całkowity koszt przeprowadzonych robót budowlanych to ponad 1,8 mln zł. Oddział został również doposażony w dodatkową aparaturę oraz sprzęt medyczny za prawie 200 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków województwa w ramach RPO na lata 2014-2020.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Nowy Sączoddziałpediatrycznyremontspecjalistycznyszpitalwyposażeniezakończenie
Comments (0)
Add Comment