Tajniacy w Ratuszu! Zażądali dokumentacji spółki NOVA

Wczoraj (29 czerwca) w nowosądeckim Ratuszu zjawili się mundurowi sądeckiej Policji. Według ustaleń, do których udało nam się dotrzeć zażądali oni wydania oryginalnych dokumentów związanych z funkcjonowaniem podległej Ratuszowi spółki NOVA. To kolejne już działania związane z działalnością firmy odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami w Nowym Sączu.

Czytaj również: Nadal SKWAR, nawet do 37℃. Popołudniu możliwe burze [Ostrzeżenie meteorologiczne]

Służby zapukały do drzwi Magistratu o godz. 10:00. Czynności trwały do godz. 12:00. Mundurowi po cywilu zażądali dokumentów związanych ze spółką NOVA, które znajdowały się w Ratuszu. Teraz analizowane będą przez prokuraturę i policję – mówi w rozmowie z miastoNS.pl osoba z otoczenia sądeckiego Ratusza.

Przypomnijmy, w styczniu 2021 roku naszej redakcji dało się dotrzeć do protokołu pokontrolnego kontroli, która miała miejsce w spółce NOVA. W skutek podjętych działań przez Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie ustalono liczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki m.in. unieszkodliwiania na czaszy składowiska odpadów, które posiadają właściwości niebezpieczne (HP7 rakotwórcze, HP4 drażniące). W efekcie czynności podejmuje m.in. Sąd Rejonowy oraz Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu. Nałożona została m.in. kara miliona złotych na spółkę. O sprawie informowaliśmy TUTAJ – KLIK i TUTAJ – KLIK.

fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Comments (2)
Add Comment
  • Fakdak

    Komentarz usunięty – szkalowanie i obrażanie

  • Fakdak

    Komentarz usunięty – szkalowanie i obrażanie