To już pewne: Szynobus będzie jeździć częściej. Dołożono 10 kursów!

W związku z dużym zainteresowaniem zapadła decyzja o zwiększeniu liczby kursów szynobusu. Dołożono w sumie pięć par kursów. Przypadają one na poranne oraz popołudniowe godziny szczytu.

 

Czytaj również: Ul. Legionów zmieniła się w plac budowy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Potwierdzamy nasze wcześniejsze doniesienia – od jutra (10 maja) zwiększy się liczba kursów szynobusu z trzydziestu do czterdziestu w ciągu dnia. Daje to w sumie dwadzieścia par łączących Helenę z centrum miasta.

– Mam dobrą wiadomość do osób korzystających z połączenia szynobusowego. W wyniku przeprowadzonych analiz oraz wykonanych obserwacji doszliśmy do wniosku, że należy zwiększyć częstotliwość przejazdów szynobusu. W wyniku tego w godzinach szczytu porannego i popołudniowego dodajemy dziesięć kursów, czyli pięć par. Trzy pary kursów zostają dołożone rano, a dwie po południu – mówił Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza, który rano sam korzysta z szynobusu.

W  związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania linii wydłuży się czas zamknięcia przejazdów kolejowych na trasie przejazdu pociągu. Opuszczony szlaban na ul. Kościuszki będzie dłuższy niż dotychczas, jednakże przejazd na ul. Mickiewicza nie zostanie nadal zamknięty.

Wprowadzone zostały także zmiany na trasie przejazdu linii autobusowych nr 33 i 34, które kursując z Podegrodzia do Nowego Sącza przejeżdżają przez ul. Starowiejską (Mała Wieś). Ponadto, na sądeckim odcinku ulicy zostały zlokalizowane dodatkowe dwa przystanki autobusowe.

Rozkład jazdy ważny od 10 maja:

 

MK
Fot. Marek Jaśkiewicz (archiwum), MK

Komentarze Facebook
kursymost Heleńskirozkładszynobustransport
Comments (6)
Add Comment
 • zosia

  Super czyli dzieci do szkoły i ludzie do pracy na godzinę 8.00 dalej będą się kotłowali o 7.35 w szynobusie. Pomiędzy 7.00 a 8.00 nadal jedzie tylko jeden szynobus.

 • obserwator

  Jest szynobus z Chełmca o 7:00, 7:35 i 8:10 czyli dwa dodatkowe o (7:00 i 8:10) będzie ok 🙂

  • zosia

   jechałam o 7.35 i nie jest ok…. jak przyjeżdża autobus 34 tuż przed odjazdem szynobusu to ludzie z tego autobusu nie maja już jak wejść.

 • Marcin

  przecież to zwykły EZT a nie szynobus!!

 • Ecik

  Ale nie pomyślano o ludziach którzy pracują do 17-tej i nie są w stanie dobiec z miejsca pracy do dworca na 17:15 – warto było by dodać kurs o 17:35

  • Agnieszka

   Panie Ecik – popołudniu nie ma już korków na obwodnicy i śmiało można jechać 42, 33, 34 i 102 – również w weekendy 😉