Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zagłosuj i wesprzyj rozwój Nowego Sącza

Trwa głosowanie w ramach siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu. Głos można oddać na jeden z 109 projektów. Najprościej oddać głos na stronie bo.nowysacz.pl. Głosowanie potrwa do 24 września do godz. 23:59.

 

Czytaj również: Sprzedali hipermarket w Nowym Sączu. Za transakcję zgarnęli krocie

 

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Nowego Sącza, niezależnie od wieku. Można oddać tylko jeden głos. W procesie głosowania należy podać swój nr PESEL. 

Aby zagłosować można również zgłosić się do jednego z 9 punktów na terenie miasta. Tu zagłosujemy również elektronicznie, przy stanowisku komputerowym obsługiwanym przez pracownika Urzędu, za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem i nr PESEL, a w przypadku osoby małoletniej konieczne jest przedłożenie oświadczenia/zgody rodzica, opiekuna prawnego lub kuratora na udział osoby małoletniej w głosowaniu na projekt do Budżetu Obywatelskiego (imię, nazwisko, PESEL, podpis).

Punkty do głosowania będą czynne w dniach od 17 września 2021 r. do 24 września 2021 r. włącznie. Wykaz punktów do głosowania:

 

 

Wyniki głosowania można śledzić na bieżąco tutaj – KLIK 

Na siódmą w historii edycję Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza (z realizacją w 2022 roku) Miasto przeznaczyło minimum wymaganej ustawowymi przepisami kwoty (co najmniej 0,5 proc. rocznych wydatków budżetu miejskiego) – 3 468 500 zł. Podzielono ją proporcjonalnie – według liczby mieszkańców i powierzchni – na 25 osiedli. Największe środki przypadną na projekty przeznaczone dla osiedli: Zawada (259 tys. zł), Kochanowskiego (235 tys. zł) i Helena (230 tys. zł). Najmniejsze kwoty przeznaczono dla osiedli: Kilińskiego (27 tys. zł), Chruślice (46 tys. zł) oraz Centrum (47 tys. zł).

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment