Ukraińskie sierocińce i domy dla osób starszych otrzymały dary od nowosądeczan

Fundacja „Bratnia Dusza” oraz Forum Sądeckich Motocyklistów po raz drugi zorganizowali akcję, która miała na celu wesprzeć ukraińskie sierocińce i domy dla osób starszych. Polaków na Ukrainie jest naprawdę bardzo dużo, a żyją oni w skrajnej biedzie.

 

Czytaj również: Sądeccy uczniowie nareszcie „wolni”! Co planują na wakacje? [ZDJĘCIA]

 

– Dajemy siebie, dajemy serce, przekazujemy prezenty, ale najpiękniejsze jest to, że możemy spotkać się z rodakami na Ukrainie. Mariusz i Marysia, którzy brali udział w konwoju osobiście wręczali paczki krajanom, którzy przebywają w hospicjum. Spotkanie z dziećmi jest cudowne, dzielą się one cukierkami, cieszą się nawet z kredek. Tegoroczna grupa pomocowa liczyła aż 66 osób – powiedziała Iwona Romaniak, prezes Zarządu Fundacji „Bratnia Dusza”.

W tym roku do akcji dołączyły również osoby z Krynicy-Zdroju. Na Ukrainie przebywa bardzo dużo Polaków i oni z utęsknieniem wyczekują na dary z Nowego Sącza, a najbardziej czekają na nie dzieci. Potrzebują one bliskości, żyją w okropnych warunkach. Kampanie będą powtarzane w kolejnych latach, tak zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

W tym roku przekazane zostały dwa pełne busy darów, a odbyło się to tydzień temu. W akcji uczestniczył również konsul. Dary zebrane zostały w ciągu miesiąca w szkołach, w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, a potem było to segregowane i transportowane na Ukrainę. Patronat nad inicjatywą objęli: Konsul Główny RP, Ryszard Nowak – prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Dariusz Reśko – burmistrz Krynicy-Zdroju.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Bratnia DuszadaryforumfundacjakonsulKrynica-ZdrójmotocykliściNowakNowy SączReśko
Comments (0)
Add Comment