W Sokole zagrają dla umierającej Matyldy! Operacja serduszka to ponad 7 milionów złotych…

Bez operacji serduszka Matylda Różak nie przeżyje. Ekstremalna wada serca z jaką się urodziła możliwa jest do naprawienia jedynie w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd i operacja to ogromny koszt (ponad 7 milionów złotych), na który nie stać rodziców dziewczynki. W zbiórkę funduszy zaangażowana jest cała Polska. Nowy Sącz również. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert charytatywny w MCK Sokół. 

 

Czytaj również: Młodzież z Nowego Sącza na rekolekcjach w Arce

 

Liczy się dla nas każda złotówka, bo skomplikowanej operacji chcą się podjąć tylko lekarze ze Stanford. Koszt operacji jest ogromny. To 6,5 miliona złotych. Przekracza to nasze możliwości. Do tej kwoty zostały ostatnio doliczone koszty transportu medycznego. To 165 tysięcy euro w jedną stronę – mówi Paulina Ptaszkowska, chrzestna Matyldy na antenie Radia Kraków.

Podczas charytatywnego koncertu zagra Orkiestra Niezależna i Chór Młodzieżowy z Nowego Sącza pod dyrekcją Justyny Zawiślan. Koncerty odbędą się w niedzielę o 16 i 19. Koszt biletu–cegiełki to 20 złotych. 

 

Link do zbiórki dla Matyldy – KLIK

 

– Musimy lecieć z córeczką do szpitala w Stanford specjalnym samolotem, pod opieką lekarzy i w towarzystwie specjalistycznego sprzętu! Lot zwykłym samolotem byłby zbyt ryzykowny, oznaczałby śmiertelne niebezpieczeństwo – informują rodzice dziewczynki. – Niedawno otrzymaliśmy kosztorys transportu! Zamarliśmy… Cena, jaką musimy zapłacić to niemal 900 tys. zł! To niestety oznacza, że musimy zwiększyć kwotę zbiórki! Operacja serduszka plus transport do Stanów to łącznie ponad 7 milionów złotych! Ogromna kwota, której nie mamy!

źródło i fot: siepomaga.pl | Radio Kraków

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment