XI Bieg św. Rocha za nami. Zbierano pieniądze na Sądeckie Hospicjum [Zdjęcia]

W sobotę, 25 czerwca odbyła się największa impreza osiedlowa w Nowym Sączu. Społeczność lokalna przy współpracy z Zarządem Osiedla Dąbrówka już po raz 11 zorganizowała Bieg i Festyn św. Roch. – Mieszkańcy Dąbrówki (i nie tylko) jak zwykle nie zawiedli i bardzo licznie stawili się zarówno na biegu jak i festynie, dając kolejny raz dowód jak wspaniałe mają serducha – informują organizatorzy. – Podczas biegu harcerze zbierali fundusze na wsparcie Sądeckiego Hospicjum

Czytaj również: Michał Kądziołka z Brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta Andrzeja Dudy

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji Mieszkańców Osiedla Dąbrówka w zabytkowym kościele św. Rocha. Homilię wygłosił proboszcz ks. prałat Józef Janas, który po Mszy w ramach podziękowania za wsparcie dla TKKF DĄBRÓWKA i Zarządu Osiedla Dąbrówka otrzymał koszulkę z napisem “Proboszcz na medal”.

Tradycyjnie po Mszy Świętej odwiedzono groby tych, którym wiele zawdzięcza lokalna społeczność. Następnie przystąpiono do rywalizacji sportowej. W tym roku była bardzo zacięta czego dowodzi fakt, że aby wyłonić zwycięzców potrzebne były powtórki video.

Po zakończonej rywalizacji sportowej uczestnicy przenieśli się na Plac Rekreacyjny im. Stanisława Janisza, gdzie uhonorowano zwycięzców. Następnie rozpoczęto festyn, podczas którego każdy znalazł coś dla siebie było dużo smakołyków. Uczestnikom imprezy oprócz kiełbaski szczególnie do gustu przypadły zakręcone ziemniaczki i lody. Podczas loterii fantowej sprzedano wszystkie losy!

Zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych uhonorowali nagrodami przygotowanymi przez TKKF Dąbrówka I Zarząd Osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu. Honorowi goście:

  • Poseł na Sejm RP Patryk Wicher,
  • Radna Sejmiku Woj. Małopolskiego Marta Mordarska,
  • Sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech.

Poseł Wicher zaskoczył wszystkich zebranych na festynie odznaczając w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Brązowym Krzyżem Zasługi Przewodniczącego Osiedla Michała Kądziołkę. Podczas festynu uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla osiedla najwyższym odznaczeniem czyli Sercem Dąbrówki. Na zakończenie imprezy rozlosowano nagrody Przewodniczącego Osiedla Dąbrówka – dwa nowoczesne rowery.

Organizacja kolejnej w historii osiedla imprezy była możliwa dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Polregio, Konspol, PMP STYLE, Polmark sp. z o.o., MDD Marek Żywczak, Erbet sp. z o.o. – informują organizatorzy.

fot.: Zarząd Osiedla Dąbrówka

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment