100 tys. zł dla sześcioraczków z Tylmanowej! Małopolska deklaruje długofalowe wsparcie

Małopolska wesprze finansowo rodzinę sześcioraczków z Tylmanowej. Do rodziców Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwiny oraz Neli trafi 100 tys. zł z budżetu województwa. Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przyjęta, podczas X Sesji SWM. To nie jedyne wsparcie jakie otrzymają, bowiem zarząd chce pomóc rodzinie w dłuższej perspektywie.

 

Czytaj również: 12 milionów na realizację zadań! Startuje 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

 

Pomoc finansową w kwocie 100 tys. zł otrzyma gmina Ochotnica Dolna, która będzie pośrednikiem w przekazaniu środków rodzinie sześcioraczków.

– W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Gratulacje i serdeczne słowa to miłe gesty, którym powinna towarzyszyć realna pomoc – dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu rodzinie kwoty 100 tys. zł. Liczymy, że ułatwi to rodzicom odnalezienie się w nowej sytuacji – powiedział Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

– Kierujemy w stronę rodziny z Tylmanowej serdeczne myśli, ale także konkretne wsparcie. Wychowanie dzieci to piękne wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania i cierpliwości. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli im jeszcze pełniej cieszyć się tym niezwykłym czasem. Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata. Życzymy im wiele szczęścia i radości z pierwszych wspólnych chwil – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

– Chcemy współpracować z rodziną, by rodzice czuli się pewni, że województwo kompleksowo pomoże mamie, tacie i dzieciom. Niebawem przedstawimy informację w tej sprawie – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, że rodzeństwo – cztery dziewczynki i dwóch chłopców – przyszło na świat 20 maja 2019 roku w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Od chwili obwieszczenia narodzin dzieci, cała gromadka przyjmuje życzenia i prezenty, m.in. dziewięcioosobowy samochód, przekazany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Warto zaznaczyć, że narodziny sześcioraczkówrzadkością. Jak podają lekarze, takie przypadki zdarzają się średnio raz na 4,7 mld ciąż.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: malopolska.pl

Komentarze Facebook
budżetMałopolskaOchotnica DolnarodzinasześcioraczkiTylmanowawojewództwowsparcie
Comments (2)
Add Comment
  • xaxa1212

    Wszstko fajne, ale wiecie Państwo, że to idzie z naszych podatków i dwa ta rodzina jest majętna, i nie musicie im pomagać tak jak tym co nie mają za wiele. Taka dygresja.

  • Jessica

    dejcie mi tesz… ;( mam horom cureczkie !1!1 a trzedzi komkóbent w wienzienió nie winny :(;(:(;(“(;(