Alerty bezpieczeństwa przedłużone! Zachowajmy szczególną ostrożność

Prezes Rady Ministrów przedłużył do 31 lipca 2022 r. drugi stopień alarmowy (BRAVO) oraz trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zarządzenia obowiązują od 1 lipca 2022 roku, od godz. 00:00, do 31 lipca 2022 roku do godz. 23:59.

Czytaj również: Odzież i obuwie warte ponad 85 tys. złotych przekazał Decathlon Fundacji Rozwoju Sądecczyzny

CHRALIE i BRAVO – co to jest?
Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania – wyjaśnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment