Całe miasto bez wody. Potężna awaria ujęcia

Całe miasto Grybów pozostało bez wody. Wszystko to za sprawą awarii. O problemie poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie. Wyznaczono zastępcze punkty poboru wody. Powody utrudnień nie są znane, przypomnijmy podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, wtedy zanieczyszczenie wody bakteriami również spowodowało spore utrudnienia.

Czytaj również: Mistrzostwa Polski za nami. Mamy 5 złotych i 3 srebrne medale

Komunikat MPGK w Grybowie

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w związku z wystąpieniem awarii na ujęciu wody “PARK” woda na terenie całego miasta Grybów jest niezdatna do spożycia.Woda może być używana tylko do prac porządkowych np.: mycie podłóg, spłukiwania toalet oraz działań przeciwpożarowych.

Wyznaczono zastępcze punkty poboru wody z beczkowozów zlokalizowanych przy ul. Rynek i ul. Bema.

Badanie próbek wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie wykazało obecność bakterii z grupy coli i enterokoków kałowych. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym przeprowadzenie niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych celem uzyskania wody bezpiecznej dla zdrowia.

Próbki pobrano 2 sierpnia w ramach nadzoru sanitarnego. Prócz wspomnianych bakterii stwierdzono w nich również przekroczenie parametru mętności oraz nieakceptowalny zapach.

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment