Chcesz zaciągnąć chwilówkę? Sprawdź „jak prześwietlić” pożyczkodawcę

Szukasz sposobu na załatanie dziury w domowym budżecie? Bliscy nie są w stanie udzielić Ci finansowego wsparcia? Nie ulega wątpliwościom, że pożyczanie pieniędzy jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W dużej mierze za sprawą instytucji pozabankowych, udzielających szybkich pożyczek przez internet.

W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jakimi kryteriami się kierować, wybierając bezpieczną i pewną firmę pożyczkową.

Nie ulega wątpliwości, że na temat pozabankowych instytucji finansowych krążą przesadzone, niesprawdzone sądy. Takie opinie to wynik przede wszystkim braku znajomości mechanizmów działania firm pożyczkowych. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, wielu klientów, którzy sięgają po szybkie pożyczki nie zadaje sobie trudu, by przed podpisaniem umowy pożyczkowej dokładnie przeanalizować jej treść.

Konsekwencje takich działań często bywają bardzo przykrą niespodzianką.

Odpowiednia weryfikacja

Zanim wybierzesz pożyczkodawcę, sprawdź czy jego dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dzięki temu upewnisz się, że firma faktycznie istnieje. Dowiesz się również jak długo funkcjonuje na rynku. Nie ulega wątpliwości, że pożyczkodawca z długim stażem jest bardziej godny zaufania niż ten, który istnieje na rynku kilka miesięcy czy tygodni. W KRS znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, dzięki czemu z łatwością dowiesz się, z jaką firmą masz do czynienia.

Innym „miejscem”, w którym możesz zweryfikować kompetencje wybranego przez siebie pożyczkodawcy jest lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Znajdują się na niej podmioty, które oferują swoje usługi i produkty bez odpowiedniej licencji KNF.

Ciekawym, wartym sprawdzenia źródłem jest też Rejestr Firm Pożyczkowych. Znajdziesz w nim dane na temat wielu instytucji pożyczkowych, które prowadzą swoją działalność na terenie naszego kraju. Lista obejmuje podmioty, które są działają w sposób uczciwy i etyczny.

Pamiętaj jednak, że żadna lista nie zwolni cię z myślenia i zwykłej przezorności. Pożyczanie pieniędzy w takich firmach jest faktycznie łatwe. Często zdecydowanie łatwiejsze niż spłata zaciągniętego zobowiązania.

Postaw na lidera

Dobrym i pewną decyzją będzie z pewnością skorzystanie z usług jednego z liderów polskiego rynku pożyczek pozabankowych. Firma o doskonałej reputacji i stabilnej pozycji, nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia, nieuczciwość czy działania niezgodne z prawem.

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się także z opiniami, jakie na temat pożyczkodawcy mają klienci. Jak to zrobić? Prawdziwą skarbnicą wiedzy okaże się tutaj internet. Pamiętaj jednak, by traktować je z odpowiednią dawką dystansu.

Gorsze opinie wcale nie muszą pochodzić od niezadowolonego klienta. Mogą być również działaniem konkurencji.

Czerwona lampka powinna zapalić się wtedy, gdy dana firma ma większość negatywnych komentarzy, a tylko kilka pozytywnych.

Pytaj znajomych

Najlepszym źródłem opinii o konkretnej firmie mogą się okazać twoi znajomi, rodzina, przyjaciele, którzy korzystali (lub korzystają) z takich usług. Taka wiedza może okazać się najcenniejsza.

Przezorność i jeszcze raz przezorność

Wiele firm, udzielających pożyczek online udostępnia na swoich stronach przykładowe umowy i regulaminy. Zanim podpiszesz dokument, koniecznie rzetelnie zapoznaj się z jego treścią. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Zrezygnuj z usług firm, które wymagają wystawienia weksla in blanco. Potrafią one wystawić weksel na wiele wyższą kwotę, niż to było ustalone. Udowodnienie tego przed sądem staje się praktycznie niemożliwe.

Kilka przemyślanych ruchów, przezorność i krytyczne myślenie – właśnie w ten sposób wybierzesz sprawdzoną, uczciwą i kompetentną firmę pożyczkową.

www.moneystore.pl

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment