Nie żyje Edward Bocheński 🖤 Muzyk i choreograf miał 69 lat

Zespół regionalny Przyszowianie (gm. Łukowica) poinformował o śmierci Edwarda Bocheńskiego, wieloletniego choreografa, muzyka, miłośnika tańca i kultury regionu oraz członka zespołu. W mediach społecznościowych opublikowali wzruszający wpis na cześć mężczyzny. – Głęboko wierzymy, że jeszcze kiedyś, tam na górze znów się spotkamy i wypijemy niejedną, sławną herbatkę z cytrynką. Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje Rodzinie i bliskim śp. Edwarda Bocheńskiego – czytamy. 

Czytaj również: Nie żyje 18-letnia Martyna. Dziewczyna przegrała walkę z guzem mózgu

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś w wieku 69 lat do Domu Ojca odszedł nasz wieloletni instruktor, wspaniały muzyk, miłośnik i znawca kultury a także nasz przyjaciel Edward Bocheński . Nie ma słów, które opisałyby pustkę naszych serc, która nastała wraz z otrzymaniem tej informacji.

Edziu przez ponad 20 lat sprawował funkcję naszego choreografa. Przez ten czas i pod jego okiem zespół zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach oraz festiwalach. Dzięki jego pracy zespół mógł prezentować się w kraju jak i za granicą. Ze stanowiska choreografa odszedł na początku roku, jednak nigdy nie zapomniał o Przyszowianach, wspierając nas radą jak i swoją obecnością m.in. podczas Druzbacki w Podegrodziu.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy współpracować ze sobą, czerpać od Niego wiedzę oraz dobrą energię i po prostu spędzać ze sobą czas. Dla wielu z nas Edziu pozostał wspaniałym przyjacielem, mentorem na drodze tradycji oraz nauczycielem, który ogromną część swojego serca zostawił w Przyszowej. To dzięki niemu młode pokolenia mogły poznać i pokochać folklor Lachów Sądeckich.

W naszej pamięci pozostaną liczne wyjazdy i spotkania, na których nie brakowało humoru, łez wzruszenia oraz chwil, które na zawsze zostaną w naszych sercach. Dziś społeczność folkloru straciła wspaniałego człowieka, jednak Niebo zyskało duszę, która Aniołom i Bogu przygrywać będzie na heligonce lachowskie melodie 💔

O szczegółach nt. pogrzebu będziemy informować.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie,
A światłość wiekuista, niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
Amen.

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment