Noworoczne spotkanie z sołtysami z Sądecczyzny

W hali sportowej w Marcinkowicach odbyło się dziś noworoczne spotkanie opłatkowe z sołtysami z Powiatu Nowosądeckiego. W uroczystości z udziałem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i wicewojewody małopolskiego Mateusza Małodzińskiego wzięli udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, powiatowi radni oraz sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk.

Czytaj również: Powiat liderem w wykorzystaniu środków z Funduszu Leśnego

– Marcinkowice są nie tylko miejscem, które ma istotne znaczenie na mapie walki o odzyskanie niepodległości po ciemnych latach zaborów, ale też miejscem, które pokazuje, jak dynamicznie rozwija się Sądecczyzna – podkreślił Ryszard Terlecki. – To zasługa władz Powiatu, które właśnie tutaj realizują spektakularne inwestycje, takie jak ta nowoczesna hala sportowa.

Podczas spotkania z sołtysami odniesiono się do obchodów 160. Rocznicy Powstania Styczniowego i trudnej sytuacji w jakiej znalazła się Polska w związku z wojną w Ukrainie.

– Jeszcze dwa lata temu nikt z nas nie myślał, że za naszą wschodnią granicą dojdzie do wojny na pełną skalę – przypomniał starosta Marek Kwiatkowski. – Wydawało nam się, że wolność została nam dana na zawsze, a tak nie jest. Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze bezpieczeństwo i wzmacnianie potencjału obronnego Polski.

Starosta podkreślił, że w obecnej kadencji władze Powiatu postawiły na dynamiczny, progresywny rozwój. Dzięki temu udało się wybudować ponad 120 kilometrów dróg, a drogi mają istotne znaczenie w rozwoju gospodarczym regionu, w którym mieszkają wyjątkowo przedsiębiorczy ludzie.

– Wspieramy też edukację, bo wyedukowane społeczeństwo to kapitał dla przyszłych pokoleń – wyjaśniał starosta. – Dbamy również o zachowanie dziedzictwa kulturowego. Bez odwoływania się do tradycji i kultury, a także religii, nie byłoby patriotyzmu, który po zaborach doprowadził do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Noworoczne spotkanie opłatkowe z sołtysami zorganizowali wspólnie Powiat Nowosądecki i Fundacja Sądecka, obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment