Paszyn: Będzie przejście dla pieszych obok przedszkola? Poseł Mularczyk interweniuje

W związku z apelami rodziców dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Uśmiech Dziecka” w miejscowości Paszyn w gminie Chełmiec w sprawie utworzenia w jego okolicy przejścia dla pieszych oraz wprowadzenia ograniczenia prędkości na drodze krajowej nr 28 – Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk podjął interwencję.

 

Czytaj również: Mularczyk interweniuje w sprawie salowych i sanitariuszek sądeckiego szpitala!

 

Poseł Arkadiusz Mularczyk w dniu 7 stycznia 2019 roku wystosował specjalnie pismo do Tomasza Żuchowskiego, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z podjętymi przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusza Mularczyka działaniami, zostanie przeprowadzona wizja lokalna z udziałem służb odpowiedzialnych za podjęcie odpowiednich posunięć w przedmiotowej sprawie, która będzie miała miejsce w dniu 6 lutego o godz. 10:30 w rejonie wnioskowanego przejścia.

Interwencja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na tym odcinku drogi. Ponadto Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wnioskuje również do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o podjęcie niezwłocznych działań zmierzających do ustawienia znaku zakazu wyprzedzania, a także znaku ostrzegawczego „Uwaga! Dzieci”.

Opr.: Agnieszka Michalik
Fot.: Arkadiusz Mularczyk | Facebook

Komentarze Facebook
ArkadiuszbezpieczeństwodyrektordzieciGGDKiAMularczykPaszynpiesiposełprzedszkoleprzejście
Comments (0)
Add Comment