Gdzie szukać korzystnej polisy OC?

Podwyżka składek na obowiązujące ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC, jaką zauważyć można było na początku bieżącego roku do teraz wzbudza zaniepokojenie i emocje. Posiadacze pojazdów mechanicznych, na których obowiązujące na terenie naszego kraju regulacje prawne nakładają obowiązek wykupienia tej formy ubezpieczenia komunikacyjnego i którym kończy się aktualna umowa mogą jednak spać spokojnie. Tak jak pokazują analizy rynku branży ubezpieczeniowej ustabilizowały się ceny polis i nawet bez problemu znaleźć można ich dość atrakcyjne dla domowego budżetu warianty.

Polisa OC – sposób naliczania składki

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które świadczy usługi w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych posiada w swojej ofercie polisę OC. Składka za jej wykupienie naliczana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Ubezpieczyciel przy szacunku pojawienia się szkody bierze przede wszystkim pod uwagę rodzaj i markę pojazdu, który został dopuszczony do ruchu drogowego, jego przeznaczenie, pojemność silnika i miejsce lokalizacji. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach, w których występuje większe pojawienie się ryzyka szkody, kwota składki jest wyższa w porównaniu do pozostałych rejonów kraju. Koszt, jaki generuje obowiązkowa polisa OC uzależniony jest również od wieku posiadacza ubezpieczanego pojazdu, historii jego ubezpieczenia, czasu bezszkodowej jazdy, a nawet, od kiedy posiada prawo jazdy. Niestety osoby, które ubezpieczają swój pierwszy samochód nie mogą liczyć na duże zniżki gdyż w większości przypadków zaliczane są przez ubezpieczycieli do grona wysokiego ryzyka szkodowego.

Gdzie szukać korzystnych wariantów ubezpieczenia OC?

Od chwili, gdy sieć internetowa stała się największym rynkiem usług handlowych również Towarzystwa Ubezpieczeniowe wykorzystują ją do dystrybucji swoich usług. Większość z nich przedstawia aktualne oferty na swoich firmowych serwisach i umożliwia zawarcie umowy drogą online. Dla ułatwienia dotarcia do jak największej liczby ofert ubezpieczeniowych w sieci internetowej pojawiły się profesjonalne serwisy, które prezentują aktualne propozycje polis komunikacyjnych. Udostępniają one na swoich stronach kalkulatory, które po wprowadzeniu wymaganych informacji generują symulację wartości składki wybranych przez użytkownika ofert.

Warto skorzystać z tego rodzaju internetowego narzędzia odwiedzając miedzy innymi stronę kalkulatora ubezpieczeń samochodu co zagwarantuje wybór najkorzystniejszego wariantu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Osoby, które zdecydują się na zawarcie umowy drogą online mogą liczyć dodatkowo na atrakcyjne promocje, które w odczuwalny sposób ograniczą koszt związany z ubezpieczeniem swojego samochodu.

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment