Alarm! Niedźwiedź w Nowym Sączu. Dziki zwierz na ul. Lwowskiej i Chruślickiej

Dzisiaj (30 maja) na ulicach Nowego Sącza dostrzeżono niedźwiedzia. Dziki zwierz najpierw widziany był w okolicach ul. Leśnej, później Chruślickiej. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel apeluje o spokój i pozostanie w domach do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Czytaj również: Niedźwiedź brunatny w sądeckich lasach. Gość ze Słowacji widziany na szlaku

Przypominamy, że w przypadku spotkania z niedźwiedziem, nie należy uciekać, zachowywać się gwałtownie, ani krzyczeć. Najczęściej wystarczy stać w miejscu i pozwolić niedźwiadkowi odejść w swoją stronę.

– Sytuacja jest poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności. Proszę by osoby, szczególnie Mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta Nowego Sącza.

W tej sprawie można kontaktować się z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerami: 18 443 57 02, 18 448 66 81, kom. 698 679 580.

 

Co ważne, jeśli dojdzie do spotkania z niedźwiedziem, nie należy uciekać. W takiej sytuacji zwierzę może potraktować człowieka jak zdobycz. Co więcej – szanse na ucieczkę są niewielkie, wszak niedźwiedź potrafi biec z prędkością 50 km/h…

Fot.: facebook | Prezydent Ludomir Handzel

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • Julita

    Widziałam jak wchodził na CPN po browara i fajki potem udał się do lasku na os. Gołąbkowickim w stronę dworku