Alergia – sprawdź co może pomóc

Alergie są wywoływane są przez roztocza, kurz i inne zanieczyszczenia. Aby temu zapobiec, przygotowaliśmy wskazówki i triki (które działają), aby uporać się z nimi. Pozbycie się brudu i roztoczy nigdy nie było łatwiejsze.

1. Odkurzaj podłogę odkurzaczem

Jeśli masz skłonność do ataków alergii, zalecamy używanie odkurzacza do sprzątania kurzu z podłogi. Jeśli używasz miotły, ryzykujesz rozprzestrzenienie się kurzu na inne powierzchnie. Jeszcze lepiej, jeśli zdecydujesz się na odkurzacz-robota. To małe urządzenie samo odkurzy podłogę i za jednym zamachem pozbędzie się brudu z podłogi.

2. Zaopatrz się w oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia mające na celu ochronę człowieka przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki wbudowanym filtrom, oczyszczacz powietrza Dyson poprawia jakość powietrza i eliminuje cząsteczki, pyłki, bakterie, grzyby i wirusy, które powodują alergie.

Oczyszczanie opiera się na zawartym w urządzeniu filtrze, który odpowiada za wychwytywanie cząsteczek. Powietrze jest filtrowane w różnych etapach i po oczyszczeniu wraca do środowiska. Należy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do lamp ultrafioletowych, w tym przypadku nie musimy się martwić o przebywanie w tej samej przestrzeni co oczyszczacz. Nie ponosimy żadnego ryzyka.

Korzyści wynikające z używania oczyszczacza powietrza

Oprócz usuwania zanieczyszczeń z powietrza, Dyson oczyszczacz zapewnia więcej zalet i korzyści:

  • Poprawi jakość powietrza
  • Usuwa cząsteczki o wielkości do 0,3 μm (mikronów)
  • Jest wielką pomocą dla osób cierpiących na alergię lub astmę.
  • Przyczynia się do eliminacji nieprzyjemnych zapachów

3. Starannie wybierz tapicerkę

Roztocza kurzu, włosy i inne alergeny przylegają do dywanów, dlatego najlepsze są zmywalne podłogi. Jeśli masz w domu podłogi wyłożone dywanami, dobrym trikiem jest zdjęcie butów zaraz po przyjściu, aby nie roznosić brudu z butów po całym domu. Zasłony również przyciągają roztocza. Kiedy robisz cotygodniowe porządki, koniecznie je wytrzep, i jeśli to konieczne, umyj je.

4. Kup pokrowce odporne na alergeny

Aby dobrze się wyspać i mieć większy komfort snu, kup pokrowce antyalergiczne na poduszki, materace i kołdry. Tkanina tych pokrowców bardzo gęsto tkana, dzięki czemu alergeny z pościeli są utrzymywane na zewnątrz. Wskazane jest również odpowiednie czyszczenie pościeli. Obejmuje to: zmianę pościeli co tydzień i pranie kołdry raz na 5 lub 6 miesięcy.

5. Wypierz pościel w gorącej wodzie

Osoba, która nie cierpi na alergię, może nie zauważyć różnicy między praniem pościeli w ciepłej a zimnej wodzie. Jednak osoba, która cierpi na alergię, odczuje ulgę jeśli poszewki na poduszki, materace i koce zostaną wyprane w temperaturze 60°C, aby zabić roztocza. Jeśli instrukcje na metce zalecają pranie na zimno, włóż pościel do zamrażarki na sześć godzin, aby zabić roztocza.

6. Codziennie wietrz swój dom

Ponieważ roztocza kurzu uwielbiają ciepło i wilgoć, otwórz okna, utrzymuj niską temperaturę i, jeśli to konieczne, użyj osuszacza, zwłaszcza w sypialni. Codzienne wietrzenie domu jest nie tylko kluczowe dla zapobiegania alergii w domu, ale także w celu uniknięcia wilgoci! Rano, kiedy poziom zanieczyszczeń na zewnątrz jest najmniejszy, jest to najlepszy czas, aby otworzyć okna przez co najmniej 15 minut.

7. Wybierz legowisko swojego pupila

Jeśli masz w domu zwierzęta, zdecyduj się na akcesoria nadające się do prania w pralce i pierz je przynajmniej raz na dwa tygodnie. Najlepiej wybrać plastikową bazę legowiska, ponieważ jest ono łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wystarczy przetrzeć szmatką zwilżoną w alkoholu i gotowe.

8. Przechowuj ubrania w szafie

Czy gdy wracasz do domu, zostawiasz swój płaszcz na kanapie? Nie rób tego! Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie alergii w domu jest trzymanie wszystkich ubrań, złożonych lub wiszących, w szafie i otwieranie jej tylko po to, by ją przewietrzyć lub wybrać strój na dany dzień. Dzięki temu kurz nie dostaje się na ubrania i nie powoduje reakcji alergicznych.

9. Dekoracje pomieszczeń również mają znaczenie

Czy masz na ścianie ozdobne figurki, plakaty lub ramki? Przedmioty te, choć mogą na to nie wyglądać, również gromadzą kurz, roztocza i bakterie. Jeśli chcesz uniknąć uczynienia sprzątania domu bardziej uciążliwym, pozbądź się obrazków, lalek, przytulanek i tym podobnych. W przeciwnym razie będziesz musiał je regularnie czyścić. Jeśli masz małe dzieci, upewnij się, że ich zabawki są odkładane codziennie na swoje miejsce.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Comments (1)
Add Comment
  • Sylwia

    Mi pomogło regularne sprzątanie w domu i korzystanie z iRobota z filtrami, bo alergię na kurz miałam. Teraz jak jest czyściutko to mnie nie męczy jakoś bardzo.