miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Drużyna z Krosna wygrała Deichmann Minimistrzostwa w Nowym Sączu

0 1 061

Na stadionie MKS Sandecja przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu rozegrany został Finał Finałów U-13 Deichmann Minimistrzostwa. Drużyna Anglia z Krosna zwyciężyła, a na drugim miejscu znalazł się zespół Hiszpania z Warszawy.

Czytaj również: Otylia Jędrzejczak zorganizuje zajęcia pływackie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Szesnaście zespołów z całej Polski (w tym dwa z Sądecczyzny) walczyło o nieoficjalne Mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Turniej odbył się w ramach 20-lecia Krytej Pływalni oraz 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Dwa pierwsze zespoły grały o Puchar Deichmanna, natomiast drużyny z miejsc 3 i 4 o Puchar Nowego Sącza.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

1. Anglia – Krosno
2. Hiszpania – Warszawa

Puchar Nowego Sącza:

1. Włochy – Gorzów Wielkopolski
2. Finlandia – Nowy Sącz

– To był bardzo udany turniej U-13. Finał Finałów odbył się po raz pierwszy w naszym mieście i wiele wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Poziom zawodów był wysoki. Była radość, łzy i niezwykle ambitna gra. Było wszystko to, co na boiskach chce się oglądać – powiedział Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Organizacją turniejów Deichmann w całej Polsce zajmuje się Tomasz Kucharski, prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport, który z całego serca pogratulował zwycięzcom.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: sportowysacz.pl