Głosowanie na sportowca roku trwa! Poznaj nominowany [Część 5]

0 621

Trwa pierwszy etap głosowania w jubileuszowej XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Samorządy, kluby oraz kibice zgłosili 81 sportowców, wśród, których są reprezentanci kilkunastu dyscyplin m.in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej męskiej i żeńskiej, saneczkarstwa, boksu, kickboxingu, karate, MMA, kolarstwa, tenisa ziemnego, wspinaczki sportowej, jeździectwa, lekkoatletyki, sportów motorowych, narciarstwa, rugby oraz biegów. Poniżej prezentujemy kolejną 8 nominowanych sportowców.

Czytaj również: Akademia Rozwoju Juniora! HALNY Nowy Sącz zaprasza

Każdy ze sportowców będzie miał przyporządkowany inny numer wg. wzoru:
numer 72480
treść: TYP.SR x1,2,3 itd.
Koszt to 2,46 zł z VAT

Zasady głosowania oraz pełny regulamin dostępne są na stronie www.dlamiastans.pl w zakładce SPORTOWIEC2022. Wyniki głosowania są dostępne on-line na stronie: KLIK

Klaudia Kowalska – ubiegłoroczna zwyciężczyni Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Lizbonie zwyciężyła w kategorii kumite juniorek. TYP.SR.33

Oskar Waligóra – pochodzi z Piwnicznej. Pasję do sportów motocyklowych przejął od swojego taty – pasjonata, znakomitego motywatora i trenera. Wyspecjalizował się w terenowej jeździe motocyklem – Hard Enduro, oraz Super Enduro. W tym roku ma za sobą starty w światowej rangi zawodach: Erzbergrodeo Austria (gdzie był najmłodszym zawodnikiem i zajął 174 miejsce na 1200 zawodników) oraz Enduro Panorama w Rumunii – 5 miejsce (również najmłodszy zawodnik w stawce). W grudniu wystartował na Mistrzostwach Świata Super Enduro.TYP.SR.34

Krzysztof Petryla – wychowanek KTH KM, swoją hokejową pasję i talent rozwija w Kanadzie. Napastnik Waterloo Siskins Junior Hockey Club 24 kwietnia zdobył gola i zaliczył asystę, w czwartym meczu drugiej fazy play-off GOJHL.TYP.SR.35

Paulina Piksa – młoda piłkarka z Maszkowic grająca w klubie Staszkówka Jelna. Paulina została nominowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej do nagrody dla najbardziej utalentowanych piłkarek województwa. Zawodniczka została powołana do Reprezentacji Polski U-17. Piłkarka trenuje pod okiem trenerów Wojciecha Mroza i Michała Bąka. TYP.SR.36

Anita Romuzga pochodzi z Muszyny, reprezentuje klub UKS Trójkę Weronica Staszkówka Jelna. Anita została powołana do reprezentacji Polski U-17.Anita gra w sekcji piłki nożnej dziewcząt, pod okiem trenera Wojciecha Mroza i Michała Bąka. Najczęściej na pozycji: środkowej lub prawej pomocy.TYP.SR.37

Magdalena Brzeska – zawodniczka MKL Brygada Beskidów zajęła ósme miejsce w Polsce U-18 na dystansie 3,2 km.TYP.SR.38

Wiktoria Szwarc – zawodniczka MKL Brygada Beskidów zajęła piąte miejsce w Polsce U-18 na dystansie 3,2 km.TYP.SR.39

Bartłomiej Chlipała – zawodnik MKL Brygada Beskidów zajął piąte miejsce w Polsce U-16 na dystansie 1,5 km.TYP.SR.40