Karolina Sekuła dotarła do finału w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

W piętnastce najpopularniejszych sportowców z terenu Sądecczyzny znalazła się także Karolina Sekuła, zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. W 2017 roku zdobyła m.in.: złoty medal na Mistrzostwach Makroregionu Południowego, pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate w Wieliczce oraz pierwsze miejsce w Turnieju Kumite w Jastrzębiu Zdroju.

Czytaj również: Kamila Nowak w szczęśliwej piętnastce plebiscytu

– Staram się korzystać i czerpać z mojego życia w stu procentach. Sport odgrywa ważną rolę w moim życiu, ale oprócz treningów biorę udział w różnych innych inicjatywach: jestem Skautem Europy, uwielbiam śpiewać i biorę udział w lokalnych konkursach, w wolnych chwilach uczę się grać na gitarze i spotykam się z przyjaciółmi. Oczywiście moim ulubionym sportem jest karate, ale także lubię inne sporty. W wolnym czasie gram w siatkówkę lub piłkę ręczną, pływam, a zimą jeżdżę na nartach i łyżwach – powiedziała Karolina Sekuła w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

Największe osiągnięcia sportowe Karoliny to m.in.:
– III miejsce w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu w 2017 r.
– I miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Wieliczce w 2017 r.
– I miejsce w otwartym Turnieju Kyokushin w Nowym Sączu w 2017 r.
– I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Jastrzębiu Zdroju w 2017 r.
– I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Polski w Przeworsku w 2017 r.
– I miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Biecza w 2017 r.
– I miejsce w turnieju w Nowym Targu w 2016 i 2017 r.
– I , II i III miejsce w latach 2014 – 2016 w Sandomierzu, Krośnie, Bieczu, Limanowej, Jastrzębiu Zdroju, Nowym Targu i Krakowie.

– Karate uczy mnie systematyczności, determinacji i cierpliwości. Uczy mnie też pokory, bo teraz już wiem, że nie zawsze udaje się być zwycięzcą. Sport ten kształtuje mój charakter i pozwala walczyć ze słabościami. W przyszłości chciałabym dostać się do dobrego liceum, a co będzie później czas pokaże. Jestem pewna, że pomimo coraz większych obowiązków, uda mi się pogodzić je z moją pasją czyli karate – dodała nasza rozmówczyni.

Karolina Sekuła swoją przygodę z karate rozpoczęła w drugiej klasie szkoły podstawowej, a wkrótce minie sześć lat treningów. Trenerem zawodniczki jest od początku shihan Andrzej Krawontka. Zwycięstwo w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 roku byłoby dla Karoliny fantastyczną nagrodą za lata treningów i starań oraz łączenia obowiązków szkolnych ze sportem. Dotarcie do finału to dla niej ogromne wyróżnienie. Poprzez uczestnictwo w konkursie wiele osób dowiedziało się jak ważne jest dla niej karate.

Wyniki: atomsms.pl

Agnieszka Michalik
Fot.: Organizator

Komentarze Facebook
karateKarolinamedalnajpopularniejszyosiągnięciaplebiscytSekułasporttrenerzłoty
Comments (0)
Add Comment