Kolejny remis Sandecji. Podział punktów w Katowicach

W szóstej kolejce Fortuna 1 Ligi podopieczni Dariusza Dudka zremisowali na wyjeździe bezbramkowo z GKS-em Katowice.

0 910

W meczu, w którym drużyna z Nowego Sącza mierzyła się w Katowicach z tamtejszym GKS-em doszło do kilku zmian, w stosunku do spotkania w Opolu. Od pierwszych minut na placu gry pojawili się Dawid Szufryn, Maciej Mas, Damir Šovšić czy powracający po kontuzji Elhadji Maissa Fall. Był to szósty pojedynek dumy Sądecczyzny w I ligowych zmaganiach. Mecz zakończył się 5 remisem. Po 6. kolejkach Sandecja ma 5 punktów na koncie i zajmuje 12 miejsce. Jej bilans to 5 remisów i jedna porażka.

Czytaj również: Goście z Anglii trenują u Pławeckiego. Obóz sparingowy w HALNY Nowy Sącz

Po nieco spokojnym początku z obu stron w 10. minucie podaniami z pierwszej piłki przedrzeć w pole karne chcieli się Damian Chmiel oraz Maciej Mas, drugi z wymienionych zdołał oddać strzał, ale został skutecznie zablokowany. W 16. minucie długie podanie od Dawida Pietrzkiewicza na lewej stronie otrzymał Krzysztof Toporkiewicz, młodzieżowiec popędził po skrzydle, zbiegając do środka boiska oddał uderzenie z ostrego kąta, z którym bez problemu poradził sobie Dawid Kudła.

GKS od czasu do czasu przenosił ciężar gry pod naszą bramkę, jednak podopiecznym Rafała Góraka brakowało skuteczności, aby poważniej zagrozić Dawidowi Pietrzkiewiczowi. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 20. minucie Michał Walski, defensywa gospodarzy wybiła futbolówkę przed pole karne, gdzie dobrze ustawiony pomocnik naszego zespołu uderzył bez zastanowienia, obijając poprzeczkę. Miejscowi chcieli odpowiedzieć szybko i już w kolejnej akcji Marcin Urynowicz spróbował swoich sił z dystansu, myląc się nieznacznie. W 27. minucie świetnie z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, głową uderzał Kamil Słaby i tylko kapitalna interwencja Dawida Kudły uratowała GKS przed utratą gola.

Po upływie pół godziny gry miejcowi pokusili się o akcję ofensywną i strzał głową, po którym piłka poszybowała tuż obok prawego słupka naszej bramki. Na kolejny strzał trzeba było poczekać około dziesięć minut, gdy w 41. minucie z dystansu uderzał Elhadji Maissa Fall, niestety niecelnie. Sześćdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy kapitalne podanie w obręb „szesnastki” otrzymał zawodnik GKS-u, który zdążył przyjąć piłkę, na szczęście kapitalną interwencją popisał się tutaj Tomasz Boczek. Oba zespoły do szatni zeszły więc przy stanie 0:0, warto tutaj pochwalić defensywną grę podopiecznych Dariusza Dudka, którzy nie pozwolili rywalowi na oddanie celnego strzału.

W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany, w związku z czym obie drużyny rozpoczęły w takich samych zestawieniach, jak na początku meczu. W 52. minucie Patryk Szwedzik dostrzegł, że daleko od bramki wyszedł Dawid Pietrzkiewicz i chciał go zaskoczyć próbą z okolic 40. metra, jednak nie trafił w światło bramki, a ponadto golkiper „Biało-Czarnych” w porę wrócił na swoje miejsce, kontrolując lot piłki. W 57. nasz zespół powinien wyjść na prowadzenie, prostopadłe podanie Krzysztofa Toporkiewicza trafiło do Macieja Masa, napastnik „Sączersów” uderzył w kierunku bramki i futbolówka zatrzymała się na poprzeczce, dobijać chciał Damir Šovšić, jednak został zablokowany.

Świetną akcję na lewej flance przeprowadził w 67. minucie Krzysztof Toporkiewicz, dośrodkowując idealnie na nogę znajdującego się na piątym metrze Macieja Masa, niestety zawodnik w biało-czarnej koszulce spudłował będąc na fantastycznej pozycji. Groźnie pod bramką naszego zespołu zrobiło się w 86. minucie, w narożniku pola karnego faulowany był zawodnik rywali, gospodarze mieli rzut wolny, po którym piłka przeszła przez całe pole karne i odbiła się od słupka wychodząc w pole gry. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 0:0

GKS: Dawid Kudła – Michał Kołodziejski, Arkadiusz Jędrych, Bartosz Jaroszek (80′ Grzegorz Janiszewski), Marcil Wasilewski – Marcin Stromecki (68′ Oskar Repka), Daniel Dudziński, Marcin Urynowicz, Grzegorz Rogala, Jakub Arak – Patryk Szwedzik (68′ Marko Roginić).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Łukasz Kosakiewicz, Dawid Szufryn – Elhadji Maissa Fall (57′ Sylwester Lusiusz), Michał Walski, Damir Šovšić, Krzysztof Toporkiewicz, Damian Chmiel (80′ Tomasz Nawotka) – Maciej Mas.

Żółte kartki: Marcin Stomecki, Marcin Urynowicz – Damian Chmiel, Tomasz Boczek, Krzysztof Toporkiewicz, Dawid Szufryn.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Źródło: Sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)