Pierwsza porażka Sandecji. Punkty zostały w Opolu

Grad bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Opolu, w którym nasz zespół przegrał z tamtejszą Odrą 2:4

0 1 389

We pojedynku pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy miało miejsce w 7. minucie, gdy Mariusz Gabrych znalazł się na skraju pola karnego i zbiegając do środka oddał strzał, który po rykoszecie opuścił plac gry, w związku z czym „Biało-Czarni” zyskali jedynie rzut rożny. Kilka chwil później zakotłowało się pod polem karnym Dawida Pietrzkiewicza po rzucie rożnym wykonywanym przez Odrę, na szczęście zagrożenie zostało w porę oddalone przez defensywę zespołu z #K47. Po upływie pierwszych piętnastu minut „Sączersi” mieli kolejne okazje do wyjścia na prowadzenie, najpierw po przedłużeniu podania głową zbyt lekko uderzył Ivan Nekić, a następnie do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Sylwester Lusiusz strzelając mocno obok lewego słupka.

Czytaj również: Uwaga! Kolarze na drogach Sądecczyzny, będą spore utrudnienia

Kapitalną okazję w 19. minucie miał Łukasz Kosakiewicz, który stanął oko w oko Dominikiem Kalinowskim, w ostatnim momencie ofiarnym wślizgiem zablokował jego próbę obrońca Odry, po czym wspomniany zawodnik pobiegł do narożnika boiska, by wykonać rzut rożny. Kapitalne dośrodkowanie Kosakiewicza trafiło do Kamila Słabego, któremu pozostało tylko dołożyć nogę i z bliska pokonać Dominika Kalinowskiego. Zaledwie dwie minuty później niepilnowany na szesnastym metrze Krzysztof Toporkiewicz uderzył bardzo mocno w światło bramki, jednak dobrą interwencją wykazał się golkiper miejscowych.

W 31. minucie miał miejsce faul w naszym polu karnym, sędzia główny po długiej analizie VAR zdecydował się wskazać na jedenasty metr, skutecznym wykonawcą „jedenastki” okazał się Rafał Niziołek, doprowadzając do remisu. Kilka minut później zawodnik Odry uwolnił się od krycia i wbiegł w pole karne zagrywając wzdłuż bramki, gdzie czekał już Bartosz Guzdek, skutecznie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W przerwie trener Dariusz Dudek zdecydował się na potrójną zmianę, z boiska zeszli Giorgi Merebashvili, Mariusz Gabrych i Sylwester Lusiusz, a w ich miejsce zameldowali się odpowiednio Damir Šovšić, Maciej Mas oraz Damian Chmiel. Pierwszy kwadrans drugiej połowy upłynął pod znakiem walki w środku pola, obie drużyny mimo chęci nie były w stanie poważniej zagrozić bramce swojego przeciwnika. W 67. minucie po dalekim rzucie z autu najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Kamiński oddając strzał głową, który pewnie złapał Dawid Pietrzkiewicz. Odpowiedzieć chciał Krzysztof Toporkiewicz, jego próba z okolic 20. metra poszybowała nad poprzeczką.

Po piętnastu minutach Odra podwyższyła prowadzenie, na linii szesnastego metra z futbolówką obrócił się wprowadzony wcześniej na murawę Szymon Łapiński, trafiając tuż obok słupka do siatki. Na domiar złego cztery minuty później oko w oko z Dawidem Pietrzkiewiczem stanął Jakub Szrek, wykorzystując dogodną sytuację i podwyższając prowadzenie. W 87. minucie Michał Walski wykonywał stały fragment gry z okolic 35. metra, bezpośrednio pokonując golkipera gospodarzy, zmniejszając tym samym rozmiary porażki.

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 4:2 (2:1)

Bramki: Rafał Niziołek 35′ (k), Bartosz Guzdek 41′, Szymon Łapiński 82′, Jakub Szrek 86′ – Kamil Słaby 20′, Michał Walski 87′.

Odra: Dominik Kalinowski – Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Jakub Szrek, Rafał Niziołek – Oskar Paprzycki (69′ Mikołaj Łabojko), Bernard Petrak (73′ Tomas Mikinić), Maciej Urbańczyk, Maciej Makuszewski (73′ Szymon Łapiński), Konrad Nowak (90′ Mateusz Marzec) – Bartosz Guzdek (73′ Dawid Czapliński).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Łukasz Kosakiewicz, Ivan Nekić (87′ Patryk Kapica) – Michał Walski, Igor Maślanka (70′ Kacper Gach), Krzysztof Toporkiewicz, Sylwester Lusiusz (46′ Damian Chmiel), Giorgi Merebashvili (46′ Damir Šovšić) – Mariusz Gabrych (46′ Maciej Mas).

Żółte kartki: Mateusz Kamiński, Oskar Paprzycki, Maksymilian Tkocz Jakub Szrek, Dominik Kalinowski – Damir Šovšić, Damian Chmiel, Kamil Słaby, Sylwester Lusiusz, Michał Walski, Tomasz Boczek.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Źródło: Sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)